Tai manai, kad esi unikalus?

Esi unikalus? Deja, turiu tave nuvilti: tu toks nesi. Galbūt tau mama sakė: tu esi vienintelis, unikalus ir nepakartojamas? Melavo. Tu nesi nei unikalus, nei nepakartojamas. Nors galbūt esi vienintelis jos vaikas. Ar ir šituo klausimu melavo?

Įsivaizduok pasaulį, kuriame visi žmonės būtų unikalūs ir nepakartojami. Tuomet medicina būtų kaip kauliukų žaidimas su giltine. Gerai, jeigu giltinė tik eilinis žaidėjas, bet jeigu giltinė kazino savininkas... Tuomet žodis psichologija neturėtų prasmės, žmonės būtų nenuspėjami. Bet jie tokie nėra. Visi žmonės nori: numesti svorio, parašyti knygą, įsimylėti, būti laimingi, vesti/ištekėti, apkeliauti pasaulį...

O tu netoks? Tu nenori nei vieno to dalyko? Tai galbūt tu vis dėl to esi unikalus?

Galbūt netyčia turi rentgeno nuotrauką? Jinai kuo nors skiriasi nuo kitų žmonių?

Fiziškai tu esi lygiai toks pats kaip tas bičiukas kur lifte stovėjo tau iš kairės. Tu esi tokia pati kaip ta didžiakrūtė blondinė, kuri troleibuse klausė rusiško muzino iš savo telefono ant viso garso. Tačiau... Gal kaip nors dvasiškai? Galbūt turi išskirtinį talentą? Kitokią karmą? Kitaip – originaliai mąstai? Kitaip jauti pasaulį?

Ne!

Galbūt tu esi išskirtinis savo klasėje. Galbūt net gi savo mokykloje. Galbūt net gi savo miestelyje, jeigu jis nepatenka tarp dešimties Lietuvos didžiausių miestų (Žinau, dabar visi susimąstė koks miestas yra devintoje vietoje). Tačiau tokių kaip tu Panevėžyje yra dešimt. Tokių kaip tu Vilniuje yra šimtas. Tokių kaip tu Lietuvoje yra tūkstantis, o Europoje daugiau nei dešimt tūkstančių.

Netiki? Kuo tu išskirtinis? Moki groti smuiku? Tokių pilnos muzikos mokyklos. Moki gražiai piešti? Tokių pilnos dailės mokyklos. Dar ką nors išskirtinio moki? Tikrai?

Niekada nesek miniai išpaskos, nes tai gali būti laidotuvių procesija. Turbūt tokių panašių minčių esi girdėjęs ne vieną kartą, tačiau kas atsitiktų, jeigu visi žmonės tokiomis mintimis vadovautųsi? Jie išsivaikščiotų į skirtingas puses. Nebūtų įmanoma sukurti tokio dalyko kaip partija, jau nekalbant apie valstybę...

Tai kad nesi unikalus nėra blogai. Kaip tik priešingai, tai yra net gi labai gerai. Tu gali užimti darbą kito žmogaus, kuris yra toks pats kaip tu, moka dalykus tokius pats kaip tu. Tu gali su kolegomis aptarti vakar žiūrėtą „Turtuoliai irgi verkia“ serija taip lyg tai būtų pats didžiausias jūsų visų gyvenimo nuotykis. Tu gali nueiti pas daktarą ir jis akimirksniu nustatys diagnozę, nes toks žmogus kaip tu pas jį buvo atėjęs vakar. Pačiu blogiausiu atveju tu gali paskambinti į psichologinės pagalbos liniją ir ten žinos ką tau pasakyti, nes...

Būti unikaliu, tai reiškia nepritapti prie žmonių... Tai reiškia nerasti savo vietos po saulę, tai reiškia būti nesuprastam... Tokių žmonių yra, bet jų nedaug, todėl greičiausiai tu nei vieno nepažįsti. Džiaukis tuo. Džiaukis, kad nesi unikalus. Džiaukis, kad aplinkui pilna panašių į tave žmonių, su kuriais lengva rasti bendrą kalbą.

Brukštelk žinutę