Tai meldžiatės sekmadieni?

Kaip suprantu tavo pažiūros irgi yra labiau linkę į protestantiškas, kurios teigia, kad su Dievu gali kalbėtis bet kur ir nebūtina eiti į bažnyčią. Pritariu daugeliui tavo minčių ir manau, kad bažnyčia paseno. Apskritai bažnyčia yra vienas seniausių verslų. O ką ne? Pasižiūrėkim kiek turtų ji turi :) . Tie kas sukūrė šią organizaciją buvo labai geri verslininkai, nes sugebėjo Jėzaus mokymą paversti pinigus nešančia auksine višta, kuri gyvuoja jau keletą amžių :) Šiaip esu girdėjęs tokį pasakymą: „nori susipykti? Diskutuok apie tikėjimą arba politines pažiūras“. Taip kad, NePo, nepiktnaudžiauk tokiom temom.

supyks babutes ir pakabins nepo, kaip tą žyduką ant pagaliukų :D

Cia turbut vienas is nedaugelio atveju, kai musu nuomones is dalies sutampa. Baznycia tai biznis, kuris pardavineja dieva. Kodel mes turime ji pirkti, kam tas tarpininkas. Tiesiog slykstu ziureti i tas veidmainystes, kai bobute suspaudusi rankoje kelis litus, tikisi, kad kunigas ja pastebes metantant tas monetas. Nuo pat vaikystes man kisama dievas, dievas, dievas (taip taip mazaja raide). Turbut ateina metas, kai nebegali klausytis to bullshit'o. Jei tau sekasi, tai diekok dievui, jei nesiseka, tai matyt mazai meldeisi arba netikejai i ji. Ivyksta avarijos, katastrofos, bet visa tai yra labai lengva paaiskinti - dievas pasisauke tuos zmones. Bet kodel, kam? Geriau neklausk, cia dievo valia. Jei pasakysi kokiam "kriskcioniui", jog netiki i dieva, tai palaikys tave mazau maziausiai keistu. Nors tas pats tikintysis, net nezino i ka tiki. I baznycia nueina koki karta i metus o apie biblija girdejes tik is pasakojimu. Tu paciu aukstuomenes asmenu pasirodymas baznycioje yra prestizo reikalas. Pasaulyje yra kokios 5 stambesnes religijos. Papasakok kokiai bobutei, kad koks musulmonu dievas yra tas tikrasis, tai ojojoj. Bet tai tik gincas, kuriame laimi, tas kuris daugiausiai saukia. O ar ne is to kilo dauguma karu? Tai gal leiskim, kad dievai pakariautu, ir tuomet tikesim i ta kuris laimes. As manau, kad tik psichologiskai silpniems zmonems reikia dievo, kuris jiems "pades" ir sukurs geri. Nebus kriskcionybes, bus kita religija. Cia praktiskai Paxiaus istorija.

Saunuolis Nepo, labai smagiai rasai :) Man asmeniskai tai jau pirmas Dievo isakymas kelia itarima: Neturek kitu Dievu, tik mane viena. O tai ka daryti kokiems budistams, kurie visa gyvenima nugyveno doru gyvenimu, buvo geri zmones ir lygtais turetu patekti i dangu, bet vat jiems nuo vaikystes tevai ikale i galva, kad ju Dievas yra Buda ir del to jie nebegali patekti i dangu, nes jie visa gyvenima nusizenginejo paciam pagrindiniam krikscioniu Dievo isakymui... O gal yra daug dangu ir pragaru :D Gal kiekvienas Dievas turi po savo dangu ir pragara savo tikintiesiems? Netikiu ir as baznycia, ypac kai ji politika uzsiima ir sako balsuokite uz ta ir nebalsuokite uz ana...

Kritikuoti gali tik žmogus, gerai išmanantis kritikuojamą dalyką. Atrodo, tau dar trūksta religijų išmanymo. Iš dalies sutinku, jog bažnyčia kaip instancija atgyveno (ar, tiksliau, jai reikia keistis). Bet.. na, kuo dėtos tos bobutės? Palik jas ramybėj, jos šventai tiki, o tikėjimas žmogui reikalingas kaip oras.

Beje, jeigu netiki Dievą, tai reiškias tiki, kad jo nėra :) . Bet kuriuo atveju tiki kažkuo. Kaip ignieska ir sakė, žmogus turi kažkuo tikėti :)

Zinoma tiketi kazkuo turi. Zmogus per silpnas, pats vienas viska pakelti, jam reikia tiketi kad yra tas kuris uz ji pastoves arba jam "pades". Aiku galima tiketi i pati save, kad tu tai gali, bet cia vel islenda zmogaus silpnumas. Na o del bobuciu, tai baznycia praktiskai vienintele vieta susitikti, pasikalbet ar apkalbeti. Aisku tai nera blogai, bet tuomet gal nereiketu veidmainiauti tikejimu. Apskritai, jei baznycia nesikeis, tai juos dienos suskaiciuotos. Besikeicianciame pasaulyje stagnuojanciai baznyciai vietos nera. Krikscionybei mokslo vystymasis yra labai neparankus, nes paneigia jos tiesas. Argi ne del to buvo deginami mokslininkai? Ateis naujos religijos, kuriu tikejimu knygose nebus nusenusiu tiesu. Del manes, tai tos religijos lai buna, jos man nemaiso. Bet kai netikintis prilyginamas vos ne zmogzudziui, tai jau atsiprasau, kur tas krikscioniskas supratingumas.

Darbartinės lietuvių kalbos žodynas... Tikėti: 1) laikyti tikru dalyku 2) laikytis religinių įsitikinimų Žmogui, neišpažįstančiam jokios religijos tiktų tik pirmasis variantas - tikėti reiškia laikyti tikru dalyku. Tad taip, remiantis tuo, kad nėra įrodymų ir pateikiamos "tiesos" nėra nei logiškos nei suderinamos su šiuolaikinio mokslo ir moralės principais aš neturiu jokio pagrindo teigti, kad dievas egzistuoja. Ar aš tikiu, kad jis neegzistuoja? Ir taip ir ne. Taip, jei kalbėsime apie tą krikščioniškąjį dievą, kurio egzistavimą bando įkišti į smegenis, nes tokio dievo, kokiu jį vaizduoja, egzistavimas prieštarauja sveikam protui. Ne, jei kalbėsim apie dievą apskritai, kaip tam tikrą abstrakciją. Negaliu tikėti nei egzistavimu nei neegzistavimu, jei neturiu tam jokio pagrindo. Tikėjimas be pagrindo yra aklas.

Brukštelk žinutę