Telefono nemirtingumas

Kartais, kai stengiuosi sugalvoti idėjas komiksams kyla įvairių keistų minčių.

Vienintelė priežastis, kodėl jūs turite telefoną yra ta, kad visi žmonės turi telefonus. Gerai pagalvokite apie tai. Ar pažįstate žmogų, kuris neturėtų telefono?

Telefonu galite naršyti internete ir tai suteikia labai daug galimybių: skaityti naujienas, naršyti socialiniuose tinkluose, dalintis nuotraukomis ir .t.t Jūs galite rašyti žinutes ir skambinti išvengdami mobilaus ryšio operatorių siūlomų įkainių. Kaip pavyzdys yra skype, esu tikras, jog galima surasti dar dešimt būtų skambinti iš telefono išvengiant mobilaus operatoriaus minučių įkainių. Ar tai reiškia, jog telefonų operatoriai neturi ateities? Ar telefonų operatorius turėtų pakeisti interneto laidinio ir bevielio operatoriai?

Ne. Dar daugiau priežastis kodėl neišnyks mobilaus ryšio operatoriai yra iš principo ta pati, kodėl niekas taip ir nesugebėjo pakeisti el.pašto. Nors praktiškai nuo pat šio atsiradimo visi trimitavo, jog jis mirs.

Tai kur ta magiška paslaptis? Telefono numeryje. Aš galiu gauti telefono numerį tapdamas Omnitel abonementu ir pereiti su tuo pačiu telefono numeriu į Tele2. Tai parodo technologijos galią, bet neatskleidžia tikrosios priežasties. Tikroji priežastis yra ta, jog jūs būdamas Bitės abonementas galite skambinti Teo abonementui. Telefonas nėra kieno nors nuosavybė. Telefonas yra standartas, protokolas ir paslaugas juo gali teikti visi norintys lygiomis konkurencinėmis sąlygomis. Teoriškai jūs galite tapti mobilaus ryšio operatoriumi rytoj (praktiškai viskas šiek tiek sudėtingiau).

Dabar pažiūrėkite į visas alternatyvas. Skype jūs galite skambinti, tačiau tik žmonėms, kurie turi skype arba telefono numerį. Jūs negalite skambinti iš skype į Google Hangouts ar kurią nors kitą programą. Jūs galite rašyti žinutes Facebook, bet tiktai kitiems vartotojams, kurie turi Facebook. Ir nors šiuo metu sunku patikėti, jog kas nors galėtų nukarūnuoti Facebook, tačiau anksčiau buvo sunku patikėti, jog kas nors gali nukarūnuoti MySpace, o tų kurie buvo prieš tai niekas net pavadinimų neprisimena.

Įsivaizduokite, jeigu telefonas veiktų taip kaip populiariausios programėlės. Jums reikėtų vieno telefono jeigu norėtumėte paskambinti draugams iš Omnitelio ir kito telefono, jeigu norėtumėte paskambinti draugams iš Tele2. Kaip manote kiek telefonų jūs turėtumėte? Prieš dešimtmetį turbūt du arba keturis. Šiandien – nei vieno, kam tokio š reikia? Telefono galia yra vartotojų neribojime.

Taip, su kiekviena diena mes vis daugiau naudojamės internetu telefone ir turėtų ateiti kada nors ateitis neribotiems gigabaitams telefone. Tačiau toks dalykas kaip numeris visuomet liks, nors ir nelabai reikšmingas, tačiau labai patogus.

Pasižiūrėkit į el.pašto paslaugą. Viskas prasidėjo nuo 3mb pašto dėžučių, kurias siūlė tokie tiekėjai kaip delfi.lt ir daugelis kitų, kurių nebėra. Šiandien mano gmail yra 15GB, tačiau tai yra tikrai ne vienintelis dalykas, kuris pasikeitė. Vartotojo sąsaja tapo patogesnė, galiu skirstyti savo laiškus į katalogus, pasižymėti svarbius ir t.t. Be visų šitų pasikeitimų išliko ir vienas labai svarbus dalykas – aš galiu turėti savo pašto adresą tokį kaip ritas@nepo.lt. Taip, galbūt paprastiems žmonės savo pašto adreso ir nereikia, bet rimtam verslui tikrai reikia.

Tai kas galėtų pakeisti el.paštą? Facebook? Ar jūs įsivaizduojate, jog žmonės sudarinėtų verslo sandėrius per Facebook? Per skype, el.paštu viskas atrodo gerai, bet Facebook? Jeigu atvirai, net gi Google Hangouts galiu įsivaizduoti naudojant verslui, bet ne Facebook.

Kompanijos daro verslą, kompanijos linkę žlugti, kompanijos linkę apriboti savo vartotojus ir apsaugoti juos nuo kitų konkurentų. Standartus, technologijas gali naudoti kelios kompanijos ir skirtingų kompanijų vartotojai gali tarpusavyje bendrauti yahoo el.pašto savininkai gali rašyti gmail pašto savininkams. Viena kompanija niekada nepakeis technologijos ar standarto, nes standartą gali pakeisti tik naujas standartą, technologiją gali pakeisti tik nauja technologija. Todėl telefono numeris nemirs, todėl el. paštas dar gyvens ilgai.

Brukštelk žinutę