Telefono nemirtingumas

na as kadangi tiesiogiai su tuo dirbu ir visokiu trendu prisiziurejes tai galiu biski pratest :) Visu pirma pasidomek IMS it 4G technologija. Teoriskai pilnai veikiantis IMS'as iskis dedikuota IP adresa kiekvienam telefonui ir kruva API'su visiem kurie tik nori developeriam. Taigi galesi is savo tel daryt drasiai skype out ar panasiuis skambucius uz ta pacia kaina.
Dar daugiau, galesi skambinti is WIFI tinklo i bet koki numeri ar vel i ta pati skype. Aisku nesinaudojant jokiom programelem, nes telco tinklas tai palaikys. As matydamas greita tinklo technologiju vystymasi, mazejancius kastus ir kainas.
Telco tinklu ateitis nera jau tokia sviesi. Ju tikrai mazes ir tik tie, kurie sugebes pasistatyti efektyvia infra isgyvens. Aisku bankrotu europoje gal nebus, bet shared networku dides. Paziurek pvz UK EE operatoriu. Pilna tokiu pat ir skandinavija. Numeris liks, bet ar jis bus toks koks dabar yra ar tiesiog kazkoks unikalus login name'as neaisku.

Iš kitos pusės... kam reikalingos naujos technologijos, jei net ir senomis niekas nesinaudoja? Turiu omeny... turėti asmeninį elektorninį paštą - labai patogu. Prieš kelias savaites mano įmonė išdalino anketas, kuriose reikėjo užpildyti savo asmeninius duomenis, o tame tarpe parašyti ir elektroninį paštą. Rezultatai tokie: PUSĖ įmonės darbuotojų neturi tokio daikto, kaip elektroninis paštas. Dalis jų net nežino kur jo "ieškoti". Taip galima susidaryti įspūdį, kad IT raštingumas Lietuvoje dar pakankamai žemo lygio, tad telefono dar ILGAI niekas nepakeis. Aš asmenškai pakankamai žinau IT srityje, bet net ir man kai kurie dalykai nepažįstami. Vos prieš savaitę susipažinau su Smart televizoriumi, nors jis jau senai egziztuoja (ne mano kišenei tokia "prabanga") ir dar niekad nesu naudojasis elektroninės bankininkystės paslaugomis (už prekes iš elektroninių parduotuvių atsiskaitau grynaisiais). Tad mano manymu, reikėtu ieškoti ne naujų sprendimų, o plačiau skleisti žinias apie jau esamas technologijas ir jų galimybes, nes nepasitikėjimas jomis dar labai įsišaknijęs.

Atsakau į pradžioje nuskambėjusį klausimą. Taip, pažįstu vidutinio amžiaus išsilavinusią moterį, kuri neturi mobilaus telefono ir nesinaudoja socialiniais tinklais...

Brukštelk žinutę