Televizija ir radijas mirė

Telegrafo technologija mirė, bet ne esmė, galima siųsti teksto žinutes SMS arba tiesiog parašyti el. laišką.
Ar radijo ir TV persikėlimas į internetą yra mirtis? Štai, analoginis televizijos duomenų perdavimas pakeistas skaitmeniniu ir ką? Ar tai kabelinė TV, ar palydovinė ar per internetą, esmės tai nekeičia. TV iš esmės tėra vaizdų su garsu transliavimas. Internetiniam turiniui vis tiek reikės laidų, filmų ir pan. dalykų, kuriuos kurs studijos ir transliuos. Net visokie video blogų kūrėjai prie savo pavadinimo prideda žodžius "TV" (pvz., Jonuko TV) arba "channel" (pvz., Onutės kanalas).

Labai smagu skaityti tokį straipsnis ir mintys kurios 95% atitinka mano mintis.
Aš apie "žinias" per tv taip pat galvojau prieš kokius 6 metus, kol atsisakiau tv savo gyvenime.
Ten nieko nėra naudingo, o tik negatyvas. Kam to reikia?
Niekam, arba vietiem, bet ne man.

Dar pridėčiau XBMC su visais jo pluginais. Pvz, icefilms. 1channel. Tiek televizijos, tiek linkomanijos praeitis, kol LT nėra padoraus stryminimo alternatyvos, šitas variantas kol kas geriausias.

Su Jūsų straipsnio faktais, istorija aš sutinku, bet kad radijas mirs nesutinku. Visa radijo ryšio esmė yra ne turinyje kas transliuojama, bet pats perdavimo būdas t.y. elektromagnetinės bangos. Galbūt atsiras skaitmeninis radijas, kaip analoginę televiziją pakeitė skaitmeninė. Kas radijo bangomis bus perduodama po 100 metų aš nedrįstu prognozuoti, bet manau tik skaitmeniniai paketai. Manau, perdavimas radijo bangomis neišnyks labai ilgai, nes apraizgyti visą pasaulį optiniais laidais turbūt neįmanoma. Kad radijo aparatą ar televizorių pakeis kompiuteris, planšetė sutinku.

Antanai, tu iš dalies teisus. Kuo labiau kalnuota vietovė tuo sunkiau nusitempti laidą iki jos, tačiau tokioje šalyje kaip Lietuva, atstumai salyginai nedideli, o žemė lygi, laidui nėra jokios problemos.
Kalbant apie povandeninius kabelius, tai yra stebinantis dalykas http://www.submarinecablemap.com/

Kita vertus, radijo transliacijos veikia principu, jog vienas bokštas skleidžia signalą, o šimtai jį priima. Kas pavyzdžiui internetui neskamba viliojančiai, nes nesinorėtų, jog tavo rašomą tekstą į pokalbių programą arba paštą galėtų skaityti šimtai žmonių. Aišku, greičiausiai, jei bangos atsilaisvins, atsiras kiti prietaisai, paskirtis, kuri norės tą dažnį išnaudoti.

stella James 2015-11-26 11:20:49 

Thank you for your review. Very interesting.

Brukštelk žinutę