Tualetai

Yra taiklių pastabų, bet atmeskime mažas problemas, kurias paprasta išspręsti, ir pamatysime, ar yra kokių nors ESMINIŲ problemų tualetuose.
Pirma. Kad pisuarai per arti kabinos, reiškia, kad architektai kažkaip buvo priversti juos įgrūsti (gal tai jūrinis konteineris ir pan.) Tarkim, tokie dalykai tiesiog nebūtų projektuojami ir jų projektai nepatvirtinami. Problema pašalinta.
Antra. Valytoja nepakeičia muilo. Čia jau eksploatavimo, 'maintenance' problema, sakykime, kad įstaiga normali, ir valytoja visada patikrina muilą. Iš esmės ne problema.

Kiek esu buvęs normaliuose tualetuose, visur viskas automatiška, nuo klozeto nuleidimo, iki muilo ir kriauklės. Tad mygtukų spaudinėjimų problema pisuarui ir muilui irgi atkrenta.
Nė karto nesu matęs, kad pisuaras sukeltų potvynį. Spėju, kad tai būna retais atvejais, kada kažkas piktybiškai primeta šiukšlių ir pan. Nematau problemos.

Paskutinė „problema“ – rankų nusausinimas. Dėl rankšluosčių – man atrodo, kad tai geresnis variantas, nei vėjelis. Nes jei tarkim sugalvoji nusiplauti veidą, tai rankšluostėliu gali jį nusivalyti, o vėjeliu (ypač moderniais variantais) to nepadarysi. Tad tenka šluostytis šlapią veidą į rankovę. Minusas – nebent ekologinis aspektas.
Dabar dėl vėjelio. Nesuprantu problemos! Tai pagal tave VISAS tualeto patalpos oras TOKS NEŠVARUS, kad bet koks sąlytis lygus užsikrėtimui infekcinėmis ligomis? Juk ne tik rankos turi sąlytį su oru, bet ir veidas, galva, o vasarą ir daugiau kūno. Be to, tą orą įkvepi į plaučius. Ore visada yra bakterijų. Tada reikėtų IŠĖJUS iš tualeto nusiprausti visą odos paviršių, kuris turėjo SĄLYTĮ su tualeto oru. Ir dar gerklę su nosim išsiskalauti? Ar pagal tave tom mįslingom bakterijom gali užsikrėsti tik tuo atveju, jeigu oras papučiamas šiek tiek greičiau, negu tavo rankos susiduria su oru tau jas judinant?
Išvada – esminių problemų tualetų projektavime nėra... :)
Geros nakties.

Ahahahaaa! Italijoje teko matyti tokį variantą: sulūžęs oro pūtiklis, prie kurio varžtai prisuktas paprasto balto medžiaginio rankšluosčio gabalas. Ir toks šlapias, jog jeigu valysiesi rankas, tai dar labiau sušlapsi :D

Apie popierinius rankšluosčius skaityti čia:
https://www.delfi.lt/mokslas/mokslas/kaip-geriau-nusausinti-rankas-viesajame-tualete-dziovintuvu-ar-popieriniu-ranksluosciu.d?id=77678019

Jei taip bijoma bakterijų, geriau į lauką ir į tualetus neiti ????

Brukštelk žinutę