Knyga. Christopher Rowley - Kovinė forma

Aš piktas. Kas pradeda leisti trilogiją nuo antros knygos? Šią istoriją reikia skaityti tokia tvarka: 288 Žvaigždžių kūjis, 43 Kovinė forma, 53 Kautynių meistras. Aišku, čia su sąlyga, kad jūs norėsite ją skaityti. 

Pagrindinis šios knygos veikėjas yra ateivis parazitas, galintis bet kokią gyvybės formą užvaldyti ir panaudoti, kaip savo nešėją. Šiuo atveju pasitaiko žmonės. Nežinau, kaip jūs, bet parazitams aš nesimpatizuoju.

Pagrindinis šios knygos trūkumas – nėra teigiamo superherojaus. Knygoje žmonių kaip šieno, tačiau daugelis jų yra ir panaudojami būtent pagal tą pačią paskirtį. Tiesa yra keletas žmonių, kurie išgyvena nuo pirmo iki paskutinio istorijos puslapio, juos turbūt ir reiktų pristatyti. Bet jiems skiriama tiek mažai dėmesio, kad jie tiesiog negali tapti pagrindiniais veikėjais, geriausiu atveju antraeiliais.

Veiksmas vyksta Saskečo planetoje ir jos aplinkoje. Planetoje yra renkamas pas geriausias narkotikas – „tropikas - 45“. Į narkotikų bizninį rankas įkišę visi kas netingi: policija, politikai, kosmouosto vadovai, tarpžvaigždinių laivų kapitonai... Policininkas Griksas su grupele ištikimų pavaldinių renka įkalčius prieš savo šefą. Milijonieriui Ribenui bei jo draugams irgi nepatinka narkotikų platinimas, bet visai dėl kitų priežasčių. Narkotikų gabentojai visiškai nekreipia dėmesio į gamtą ir daro jai milžinišką žalą. Milijonierius norėtų sustabdyti visą tą niokojimą, todėl jis taip pat kovoja prieš narkotikų kartelį apraizgiusį planetą, tačiau savais būdais. Šiuos žmones visai netikėtai ir nepasiruošusius užgriūva nauja grėsmė ir šį kartą teks kovoti jau ne dėl teisybės, bet dėl savo gyvybių.

Mano vertinimas:

– knyga nėra tragiška, bet parašyti trilogiją, be teigiamo superherojaus, tai jau iš fantastikos srities.

Brukštelk žinutę