Knyga. Clifford D. Simak - Likimo įkaitai

Šią knygą sudaro romanas Clifford D. Simak „Likimo įkaitai“ ir apsakymas J.G. Ballard „Krikštolo žmogus“. Pakalbėkime apie viską iš eilės.

Turiu prisipažinti, jog šita knyga man susiskaitė labai smagiai, greičiausiai todėl, kad paskutinį fantastinį romaną skaičiau beveik prieš metus. Vis dėl to negalėčiau pasakyti, kad knyga yra gera.

Clifford D. Simak - Likimo įkaitai. Sara Foster pasamdo kosminio laivo pilotą Maiklą Rosą atsidūrusi už įstatymo ribų. Kodėl Maikas atsidūrė už įstatymo ribų, asmeniškai man, sunku suvokti, nors rašytojas ir bando paaiškinti.

Sara nori, kad Maiklas padėtų jai surasti Lorensą Arleną Naitą. Kuo šis žmogus ypatingas ir kodėl jo reikia ieškoti nepaaiškinama.

Nors Maiklas nenori imtis darbo jis iškarto sutinka. Visos kelionės metu Sara ir Maiklas pykstasi. Kartu su jais dar keliauja aklasis, kuris girdi balsus bei vienuolis, kuris rūpinasi akluoju. Šie du labiau trukdo, nei padeda.

Grupelė atvyksta į planetą, kuri pilna spąstų. Daug laiko autorius skiria atpasakoti peizažams. Veiksmo nedaug, logikos irgi, tačiau skaitosi lengvai.

Skaitant šią knygą pagalvojau apie Robert Sheckley „Sielų mainai“ bei vieną iš Sergej Lukjanenko romanų, tik dabar neatsimenu kurį (galbūt Spektras?).

J.G. Ballard - Krikštolo žmogus – labai keistas virusas Žemėje viską paverčia į stiklą. Šiame apsakyme aprašomi vieno ambasados darbuotojo klajonės po tokį stiklinį mišką.

Mano vertinimas:

– neįpareigojantis skaitinys, kurį perskaitęs greitai pamirši ir niekam nerekomenduosi.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)