Knyga. Ashlee Vance - Elon Musk

Nors ši knyga jau senokai pasirodė lietuvių kalba, tačiau aš ją vis dėl skaičiau originalo – anglų kalba. Jeigu trumpai apibendrinti šią knygą: Elonas daro neįtikėtinus dalykus ir aš žaviuosi jo pasiekimais, aš norėčiau turėti Teslą, tačiau aš niekada nenorėčiau jam dirbti.

Knyga prasideda nuo trumpo senelių gyvenimo pristatymo, kurie buvo tikri patrakėliai ir apkeliavo visą pasaulį, kol galiausiai įsikūrė Pietų Afrikoje. Taip, Elonas nėra amerikietis, jis yra imigrantas. Kai galvojate, jog visus imigrantus reikia išvaryti ar tikrai norėtumėte išvaryti potencialų ateities Muską?

Po senelių pristatimo seka tėvų pristatymas. Turbūt niekas į tai neatkreipė dėmesio, bet pagal aprašymą susidaro įspūdis, kad santykiuose Elonas kartoja savo tėvo klaidas.

Pirmasis Elono verslas buvo Zip2 – tai yra verslo duombazė su ženkliukais ant žemėlapių. Tai turėjo būti kažkas panašaus į Google Maps, tik interneto akmens amžiuje. Ši idėja man labai primena Alibaba startą.

Antrasis Elono verslas buvo X.com, kuris turėjo revoliucionuoti bankų sistemą. Verslo eigoje X.com susijungė su Paypal, o po to Muskas buvo nušalintas nuo CEO pareigų. Mano kuklia nuomone X.com yra blogas vardas bet kokiam verslui. Tačiau revoliucija, kurią Elonas įsivaizdavo neįvyko. Paypal įgyvendino tik labai mažą dalelę to ką norėjo pasiekti Muskas ir realiai nustojo vystyti inovacijas po pirmo pardavimo.

Gavęs pinigų Elonas mąstė kuo turėtų užsiimti toliau ir nusprendė užkariauti kosmosą su SpaceX. Raketų kūrimas buvo labai sunkus ir labai pinigams imlus verslas, tačiau SpaceX vis dėl to sugebėjo gerokai atpiginti raketų gamybą bei skrydžius (kol kas tik iki kosminės stoties). Ar kada nors SpaceX nusileis mėnulyje? Būtų visai fainai, mano nuomone.

Muskas nėra Teslos įkūrėjas, tačiau jo pinigai bei vieno iš tikrų įkūrėjų pašalinimas iš kompanijos lėmė, jog turime tai ką turime dabar: tikrą automobilių kompaniją, kuri kuria ateitį. Jeigu Elonas nebūtų investavęs, jeigu tikrasis įkūrėjas būtų likęs kompanijoje, greičiausiai dabar niekas net nežinotų Tesla pavadinimo ir jinai arba būtų bankrutavusi arba gamintų sportinius automobilius turtingiems hipsteriams.

Elonas be skrupulų atleidžia geriausius specialistus ir ištikimiausius žmonės vien dėl to, kad jie pasako blogą žodį jam. Muskui nėra žodžio neįmanoma, ir visi, kurie taip pasako, būna išspirti pro duris. Elonas taip pat stipriai pervertina laiką, kai bus pagamintas vienas ar kitas dalykas.

Šiandien mes žinome, tai ko nežinojo šios knygos autorius: Tesla nupirko Solar City. Knygoje taip pat užsiminta apie HyperLoop, apie kurį ir dabar informacijos netiek ir daug. Bei apie Space Internet apie kurį niekur anksčiau nebuvau girdėjęs.

Mano vertinimas:

– knyga gal nėra bloga, tiesiog biografijos nėra mano arkliukas.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)