Knyga. Duncan Clark - Alibaba

Nors knyga vadinasi Alibaba: the house Jack Ma built, tačiau maždaug pusė jos nėra apie Alibaba arba jos įkūrėją. Šioje knygoje trumpai, paviršutiniškai apžvelgiami Alibaba bei Jack draugai, konkurentai, taip pat JAV kompanijų nesėkmingi bandymai įžengti į Kinijos rinką, kas nuolatos kelia klausimą: gal yra kokia knyga apie kompaniją X, kad galėčiau sužinoti daugiau?

Alibaba sėkmė buvo nulemta iš anksto, bet tą galėjo žinoti tik kinai. Kinijoje didžiąją dalį biudžeto sudaro mokesčiai už žemę. Atsidarei niekam nežinomą parduotuvę ar restoraną tavo mokesčiai yra maži, parduotuvė ar restoranas tapo sėkmingu, tavo mokesčiai staiga užaugo, todėl niekas nėra suinteresuotas kurti gerų parduotuvių ar restoranų. Visai kas kita yra e-komercija, kadangi jie neturi mokėti žemės mokesčio.

Alibaba priklauso dvi parduotuvių platformos TaoBao ir Tmall. Pirmojoje bet kas gali atsidaryti parduotuvę nemokamai ir prekiauti, be jokių transakcijų mokesčių. Antroji skirta prabangiems prekių ženklas ir parduotuvės sukūrimas yra mokamas.

Alibaba neturi nei vieno sandėlio. Alibaba neturi nei vieno kurjerio. Amazon turi savo parduotuvę Alibaba platformoje. Alibaba sukūrė savo PayPal versija Alipay, kuria naudojasi praktiškai visi kinai. Alibaba taip pat įkūrė savo banką.

Knyga atpasakoja Alibaba įkūrėjo Jack biografiją. Iš vienos pusės Jack būdamas paauglys pasielgė nestandartiškai: jis ėjo prie viešbučio ir kalbėjo su turistais tam, kad pagerintų savo anglų kalbos žinias. Iš kitos pusės jam labai pasisekė, nes susirado draugų, kurie jam vėliau stipriai padėjo finansiškai.

Pirmasis Jack verslas buvo vertimo paslaugų kompanija, kuriai, tiesa, pasakius sekėsi sunkiai sudurti galą su galu. Antrasis Jack verslas buvo Kinijos verslo katalogas internete, kai Kinijoje interneto niekas neturėjo. Trečiasis – Alibaba.

Jei ko nors šita knyga moko, tai: jei tau sekasi, tavo idėja nesvarbu.

Nors knygos skyriai sudėlioti pagal datą nuo Jack Ma vaikystės iki Alibaba IPO, tačiau knyga neturi istorijos linijos. Tai labiau panašu į straipsnių rinkinį nei į knygą. Žinote, kai būna žmonės gimę rašyti? Duncan Clark nėra vienas iš jų. Greičiau priešingai, jis vienas iš tų, kurie gimę nerašyti.

Mano vertinimas:

– atvirai, tikėjausi sužinoti daug ir įdomaus, tačiau knyga buvo didelis nusivylimas. Tik pirmas skyrius yra parašytas gerai ir įdomiai, visa kita yra šlamštas.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)