Knyga. Dave Duncan - Auksuota grandinė

Ką manote apie tobulus asmens sargybinius? Dar visai jauni vaikai yra paimami į specialią mokyklą ir ten mokomi įvairių dalykų, tarp kurių kovos menai tikrai nepaskutinėje vietoje. Atėjus laikui mokinys tampa asmenis sargybiniu, magijos būdu jis yra susiejamas su kokiu nors žmogumi. Asmenis sargybinis - Durklas, magijos dėka iš minios lengvai išskiria savo globotinį ir yra net negalvodamas pasiryžęs kautis iki mirties, kad tik išsaugotų jo gyvybę.

Ar mėgstate skaityti biografijas? O jeigu to žmogaus gyvenimas buvo pilnas nuotykių? O jeigu tas žmogus yra išgalvotas? O jeigu tas žmogus yra pats teigiamiausias superherojus? Galima sakyti, jog ši knyga pasakoja visą sero Diurandalio gyvenimą nuo gimimo iki mirties. Knyga suskirstyta skyriais, kurių kiekvienas atspindi vis kitą pagrindinio veikėjo gyvenimo etapą, vis kitą nuotykį. Kartais tarp skyrių būna tik kelių dienų tarpas, kartais keliasdešimt metų. Kažkuria prasme ši knyga lyg apsakymų rinkinys. Kiekvienas skyrius skirtas vis kitam antraeiliui veikėjui. Veikėjas, kurio vardu pavadintas skyrius, jame dažniausiai yra nužudomas. Atsiprašau už spoileri, bet truputėli pikta, dėl tokio autoriaus stiliaus.

Atsitiktinai seras Diurandalis yra paskiriamas markizui Natingui, kuris yra toks menkas, kad negalėtų turėti jokių priešų. Nors Durklas ir nemėgsta savo globotinio, bet nieko negali dėl to padaryti, nes magija verčia rūpintis Natingo saugumu. Tačiau, čia tik karjeros pradžia, vėliau Diurandalis visą savo likusį gyvenimą atidavė tarnaudamas karaliui Ambrozui IV, keliaudamas į svetimas šalis, gindamas jį nuo politinių intrigų.

Nežinau, ką galvojo autorius rašydamas knygą, tačiau auksuota grandinė paminima pirmą kartą perskaičius daugiau nei pusę knygos...

Mano vertinimas:

- knyga gera, bet tik gera, kaip ir apie bet kurį kitą superherojų.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)