Knyga. Jack L. Chalker - Velniškas sandėris

Kaip jums tokia mintis: pasaulį sukūrė demonai? Kažkur egzistuoja velnių universitetas ir jie savo moksliniams tyrinėjimams kuria visatas. Žemė tai tik eilinė laboratorinė žiurkė. Kažkaip neskamba labai paguodžiančiai.

Velnias Asmodėjus Mogartas yra beviltiškas alkoholikas gyvenantis Žemėje. Deja, Žemės gyventojai skaičiuoja paskutines savo gyvenimo dienas, nes milžiniškas asteroidas lekia tiesiai į ją ir ruošiasi nušluoti viską kas gyva. Asmodėjus supranta, jog galėtų bet kada pasitraukti iš Žemės, tačiau tokio alkoholio kaip čia Žemėje niekur kitur jis negaus. Kągi pakankamai rimta motyvacija pabandyti išgelbėti šią planetą. Tam reikia atimti iš kitų penkių velnių deimantus, kuriuos sujungus užtektų galios panaikinti tvyrančią grėsmę. Į pagalbą Mogartas pasikviečia du žmones: Maką Valtersą ir Džilę Makalou. Taigi penki deimantai, penki skirtingi pasauliai, penki įdomus nuotykiai ir tiksintis laikas iki Žemės pabaigos.

O dabar truputi spoileris. Tikrai įdomi idėja, tačiau nelabai gerai išpildyta. Knygos pabaiga išviso banali. Žmonės atlikdami žygdarbius įsigijo kituose pasauliuose draugų, aš pavyzdžiui norėčiau atsilyginti, tiems, kurie padėjo man pavogti deimantus, deja...

Mano vertinimas:

- tikrai įdomi istorija ir jeigu ne tokia pabaiga, tai knygos įvertinimas būtų žymiai aukštesnis, o dabar galvoju, kad galbūt jį reiktų dar sumažinti.

Brukštelk žinutę