Knyga. John Barnes - Erdvėlaikio spąstuose

Šyža! Jeigu John Barnes būtų parašęs Matricą arba 13 aukštą, jūs nebūtumėte žiūrėję.

Net nežinau, nuo ko pradėti... Galbūt nuo to, jog aprašymas ant knygos nugarėlės su knyga turi tiek pat bendro kiek ir knygos viršelis?

Nors nereikia pykti ant aprašymo autoriaus, nes neįmanoma pasakyti ko nors apie knygą (gero) nepapasakojant visos istorijos.

Viskas prasideda nuo to, kad milijardierius Ifvinas (ar kartais originalus jo vardas neturėtų būti If-win (hint: programuotojai)?), pasamdo mokslininką Lailą Peripatą labai keistam darbui. Tuomet jie du trečdalius knygos kalba labai aukštomis mokslinėmis temomis apie nieką vartodami daug keistų žodžių. Matyt, autorius rašydamas knygą vartė terozaurą ir nurašinėjo atsitiktinius žodžius... Tebūnie...

Kaip knygos aprašymas turėtų skambėti pagal mane? Įsivaizduokite, jog egzistuoja daugybė lygiagrečių realybių. Bėda ta, kad pačios artimiausios visiškai atsitiktinai nuolat susiduria ir žmogus keliauja iš vieno į kitą, pats to net nesuprasdamas. Būdamas vaikas gali gyventi pasaulyje, kuriame Hitleris užkariavo JAV ir ten įkūrė savo Reičą, o mirti pasaulyje, kuriame komunistinė Vokietija vis dar kariauja šaltąjį karą su JAV. Tačiau netrukus (perskaičius 75%) knygos paaiškėja, jog JAV dingo... Niekas neprisimena, kad per paskutinius 50 metų būtų kelevęs į JAV, ar skambinęs, ar skaitęs amerikiečių žurnalistų straipsnį/knygą... Milijardierius Ifvinas nori sužinoti kas atsitiko ir įvykio tyrimui renka komandą.

Manyčiau, jog toks aprašymas žymiai arčiau tiesos, nei tas kuris pateiktas ant knygos viršelio, bėda ta, jog toks aprašymas papasakoja visą veiksmą ir knygoje lieka tik absurdiški ilgi dialogai, kuriuose aukštais moksliniais terminais ginčijamasi apie nieką, keletas be prasmiškų nuotykių ir idiotiška pabaiga...

Kodėl autoriai turintys geras, originalias idėjas, niekada nesugeba prašyti gerų knygų?

Mano vertinimas:

- absurdo teatras. Jeigu knyga lengvai skaitosi, tai nereiškia, kad ją reikia skaityti.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)