Knyga. Michael Moorcock - Kalavijų valdovai

Ši knyga yra sudaryta iš dviejų dalių: Kalavijų karalienės ir Kalavijų karaliaus t.y. antroji ir trečioji Korumo ciklo dalys. Ir iš pavadinimo turbūt jau suprantate su kuo teks kovoti pagrindiniam veikėjui.

Kalavijų karalienė. Į pilį, kurioje gyvena Korumas apsireiškia Džeri-a-Konelis, didvyrių palydovas su savo sparnuotų katinu. Herojai sužino, jog karalius Lyras su Chaoso pagalba nori sunaikinti Laivm-an-Ešą. Korumas su bendražygiais pasibalnoja arklius ir išjoja perspėti Taikos dievams palankių žmonių.

Kalavijų karalius. Po paskutinio mūšio įsivyravusi taika ilgai netruko. Grafas Glanditas ant visų gyventojų užsiundo neapykantos debesį, todėl vyrai puola žudyti savo žmonas, motinos - savo vaikus, tarnai – savo ponus. Korumas su bendražygiais keliauja į kitą matavimą norėdami išgelbėti pasaulį nuo beprotybės.

Įdomu, jog kiekviena dalis turi įvadą, iš pradžių įvadas būna lygiai toks pats kaip ir pirmoje dalyje: pristato pasaulį, o vėliau ir papasakoja visus ankstesnėse dalyse įvykusius nuotykius.

Pagalvojau, kad kova tarp taikos ir chaoso, visos tos demonų armijos su kuriomis tenka kautis Korumui... Galėtų būti geras kompiuteris strateginis/RPG žaidimas. Tiesa, jeigu galėčiau rinktis, tai žaisčiau už chaosą.

Mano vertinimas:

– antroji dalis man pasirodė geresnė už pirmą, bet trečioji blogesnė.

Brukštelk žinutę