Knyga. Michael Swanwick - Vakuuminės gėlės

Mano vertinimas trumpai - šyza. Atsitiktinio teksto generatorius parašytų įdomesnę knygą.

Rebela Elizabeta Mudlark pabunda ligonėje paralyžiuota, jinai nesupranta kas atsitiko, tačiau nusprendžia bėgti. Vėliau paaiškėjo, jog Rebelos sąmonė užėmė Eukarazijos Volš kūną. Neuždavinėkite kvailų klausimų man, autorius knygoje pamiršo parašyti atsakymus, bet pabandysiu paaiškinti kaip galėsiu.

Eukarazija buvo tapatybės fanė. Tai kažkas tokio, kai žmogus į savo sąmonę įsirašo norimų bruožų iš kitų asmenų.

Pabėgusi iš ligoninės Rebela susisiekia su Vajetu, kurio galvoje sugyvena keturios skirtingos sąmonės. Rebelos už pabėgimą ieško korporacija, iš kurios ligoninės ji pabėgo. Todėl pora slapstydamasi keliauja iš vieno pasaulio į kitą.

Taip pat svarbu paminėti, jog Žemėje gyvena Banda - taip vadinama viena sąmonė valdanti daugybės žmonių kūnus. Visų kitų planetų gyventojai priešinasi ir nemėgsta Bandos. Tačiau Žemė turi gerokai modernesnes technologijas nei visi kiti pasauliai.

Vakuuminės gėlės, tai pikžolės augančios vakuume ir gadinančios visus kosminius aparatus. Joms skirta netgi daugiau nei viena pastraipa, nes pagrindiniai veikėjai vieną kartą skynė jas užsidirbdami pragyvenimui.

Knyga lyg ir būtų įdomi, pradedi skaityti skyrių, knyga įtraukia, tačiau baigus skaityti skyrių, niekas nepaaiškėja, o kitas skyrius prasideda jau peršokęs erdvėje ir laike neaišku kiek, neaišku kur ir taip iki paskutinio puslapio, vyksta atsitiktinis veiksmas, kurį sieja tik tas pats pagrindinės veikėjos vardas. Jokių paaiškinimu, jokio normalaus siužeto. Susidaro įspūdis, jog autorius rašė knygą susistumęs ne vieną dozę. Taip sakant "flying high".

Mano vertinimas:

- knyga nėra tragiška, tik beprasmiška. Lyg ir vyksta kažkoks veiksmas, lyg ir yra kažkoks nuotykis. Užsimetus vieną, kitą ratą gal netgi tai taptu nuostabia nuotykių knyga, bet kadangi aš narkotikų nevartoju, tai ne man tokios knygos.

Brukštelk žinutę