Knyga. Robert A. Heinlein - Šlovės kelias

Ką daro jaunuoliai baigę mokyklą? Stengiasi įvairiais būdais išvengti armijos: stoja į universitetą, prisidaro vaikų... O jeigu nepavyskta, tuomet į armiją ir prasideda nuotykiai. Tiesa, ši knyga ne apie armiją. Atitarnavęs privalomus metus, Evelinas Syrilas "Oskaras" Gordonas nuvyksta į Prancūziją neįsivaizduodamas, kaip toliau gyventi.

Prancūzijoje Gordonas sutinka moterį pasivadinusią Žvaigžde ir jos tarną Rufą. Žvaigždė pasiūlo jam asmens sargybinio darbą. Nelabai daug galvodamas Oskaras sutinka ir būna perkeltas į kitą pasaulį, kuriame galioja magija ir gyvena visokie keisti padarai. Jo tikslas - surasti Fenikso kiaušinį.

Galėčiau pasakyti, jog jie patiria daug nuotykių ir po to ilgai ir laimingai gyvena, bet tai būtų ne tiesa. Knyga pasiekia kuliminacija ir Oskaras būna įvykdęs savo misija 220 puslapyje, tačiau knygoje daugiau nei 300 jų... Ar verta gadinti istoriją vien tam, kad galėtum sukritikuoti demokratiją ir išdėti į šuns dienas amerikietišką gyvenimo būdą? Tikrai ne!

Apie kai kuriuos rašytojus galima pasakyti: perskaitei vieną knygą - perskaitei jas visas. Kai skaičiau pirmą knygą Lėlininkai, tai knygos veikėja - moteris man pasirodė tik truputėli keista... Sutiko ištekėti už pirmo sutikto vaikino, neturi savo nuomonės, tačiau dirba slaptojoje tarnyboje, kur dažnai tenka naudoti jėgą... Skaitydamas šią knygą nekantraudamas laukiau kada Oskaras ir Žvaigždė susituoks ir nebuvau nuviltas, tai įvyko maždaug 150 puslapyje... Nežinau, kas Heinlein nuskriaudė vaikystėje, tačiau jo idiotiškas potraukis vestuvėms viską gadina. Kai aš paimu į rankas knygą, aš tikiuosi ne tik kito gamtos aprašymo, bet ir kitų dialogų, įvykių...

Mano vertinimas:

- knyga įdomi ir skaityti galima, bet tikrai ne iki galo.

Brukštelk žinutę