Knyga. Roger MacBride Allen - Garbės fakelas

Ar verta taip vadinti knyga dėl trumpučio epizodo apie degantį žmogų užimančio vos vieną pastraipą? Jeigu ne, tuomet nesuprantu kodėl būtent taip vadinasi šita knyga.

Knyga sudaryta iš keturių apsakymų, kurie susijungia į vieną istoriją. Pirmame apsakyme Planetų Lygos žvalgybos tarnybos leitenantų šeima Makas ir Džoslina Larsonai gauna užduoti: į Naujosios Suomijos planetą užgrobtą žmonių pasivadinusių gardianais nuvežti ir surinkti eksperimentinį materijos siųstuvą, kuris perkeltų Lygos kariuomenę į okupuotą planetą. Atvykus į vietą paaiškėja, jog atsirado problemų, kurių visai nenumatė Planetų Lygos žvalgyba. 

Kitose trijuose apsakymuose vyksta karas žemėje, ore ir kosmose tarp gardianų ir vietinių gyventojų už savo planetos laisvę. 

Skaitant knyga kartais užkliūna mokslinis tikslumas bei noras paaiškinti viską labai logiškai dabartiniais mokslo terminais, aš juk noriu tik perskaityti nuotykių knygą ir nesiruošiu nei gaminti kosminio laivo, nei juo skirsti. 

Pirmoji dalis yra palyginus nuobodi, joje mažai veiksmo ir daug gamtos bei žmonių aprašymų, tačiau kiekvienoje sekančioje dalyje veiksmo vis didėja ir dėl to galutinis įspūdis apie knyga labai teigiamas.

Mano vertinimas:

– ši knyga skirta žmonėms mėgstantiems kosmoso operas, superagentus, kurie suranda išeiti bet kokioje situacijos ir suomiams.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)