Knyga. Karen Berman, Joe Knight, John Case - Finansinė išmintis

Amerikietiška knyga. Amerikiečiai siekia padidinti savo pelną, kad jų įmonių akcijos būtų vertinamos geriau, lietuviai siekia sumažinti savo pelną, kad reikėtų mokėti mažiau mokesčių.

Šioje knygoje aiškinama kaip suprasti įmonės finansus. Knygoje yra tokie skyriai kaip: pelno (nuostolio) ataskaitos ypatybės, kodėl balansas yra subalansuotas, pelno (nuostolio) ataskaitos poveikis balansui, pelningumo rodikliai: kuo didesni, tuo geriau (dažniausiai), likvidumo rodikliai: ar galime apmokėti savo sąskaitas?, kaip apskaičiuoti (ir suprasti) investicijų grąžą. 

Nors knyga skirta įmonės vadovams norintiems geriau suprasti ką veikia jų įmonėje finansų skyrius, tačiau ją vertėtų paskaityti ir kitiems darbuotojams. Kai knygoje pirmą kartą pateikiamas koks nors finansinis terminas, jis iš karto būna paaiškintas kitos spalvos tekste. Knyga nėra tik sausa teorija, gausiu įdomių (sukčiavimo) pavyzdžių iš realaus gyvenimo su kuriais teko susidurti knygos autoriams. 

Aš neesu specialistas, tačiau kai kurių terminų vertinimas į lietuvių kalbą man užkliuvo, aišku, galbūt finansų specialistas perskaitęs galėtų pasakyti, jog viskas gerai. Reikia prisipažinti ir dėl kito dalyko: tikrai neviską supratau apie ką knygoje rašoma ir jeigu ne „Verslauk!“ mokymai, kuriuose dalyvavau, supratęs bučiau dar mažiau. 

Mano vertinimas:

– finansinė išmintis reikalinga visiems, bet pradėti reiktų tikrai ne nuo šitos knygos. Jinai neskirta naujokams.

Brukštelk žinutę