Knyga. Tim Powers - Vakarų širdis

Kas nors paaiškinkite man, kodėl šita knyga pažymėta SF, o ne F?

Veiksmas vyksta maždaug 1526 metais Vienoje, kurią puola turkai. Aš nelabai gerai išmanau istoriją, gal kas nors pasakytų, kiek tikrų faktų yra šioje knygoje?

Burtininkas Aurelianas Venecijoje sutinka Brajeną Dafį ir nusamdo jį saugoti smuklę Vienoje. Kadangi Dafis turi finansinių problemų tai iš karto priima dosnų, tačiau keistą pasiūlymą. O tuomet nuotykiai prasideda. Jau kitą dieną kėsinasi jį nužudyti, kelionės metu sutinka keistų padarų, kurie net baisiausiuose košmaruose jam nesisapnavo. O atvykęs į Vieną sužino, jog jis nevienintelis yra pasamdytas burtininko, tačiau jam vieninteliam teko tokios nedėkingos pareigos.

Būtų kvaila manyti, jog turkai apgulė Vieną ir ruošiasi ją paiimti vien dėl alaus, kurį verda jo prižiūrima smuklė. Tačiau kai turkai už sienų ar yra prasmė ją saugoti?

Keista knyga, kurioje persipina anglų, airių ir norvegų folkloras. Niekada nežinai ko tikėtis toliau, tačiau kartais knygoje išlindusios senovinės legendos, skamba taip banaliai...

Beje, originalus knygos pavadinimas yra "The Drawing of the Dark", nežinau kaip ir kodėl tokį pavadinimą sugebėjo išversti į "Vakarų širdis", tačiau negaliu sakyti, jog naujasis kūrinys neatspindi knygos.

Mano vertinimas:

- neskaitant to, jog pusę knygos visi veikėjai geria, tai vis tiek įdomi ir įtraukenti istorija.

Brukštelk žinutę