Knyga. Sam Gosling - Šnipas: Ką jūsų daiktai sako apie jus

Pasakysiu trumpai: rekomenduoju tiems kam patiko Malcolm Gladwell - Mirksnis. Esminis skirtumas tarp šių dviejų knygų, jog Šnipe visoje knygoje nagrinėjama viena tema: ką daiktai pasako apie jus.

Iš karto turiu perspėti, jog šita knyga nėra žodynas ar sapnininkas. Ta prasme jūs pasiėmę knygą, priešingai nei sapnininke, nerasite ką reiškia "šokantis rožinis drambliukas". O apskritai ar jis ką jis reiškia? Norint suprasti ką daiktas pasako apie žmogų negalima daikto išimti iš konteksto, nes tas pats daiktas gali atskleisti skirtingas žmogaus savybes priklausomai nuo aplinkybių. Pavyzdžiui įsivaizduokite, kad tiek jūs tiek aš turite Hemingvėjaus "Senis ir jūra", ar dėl to mes turime kokių nors bendrų savybių? Pas mane Hemingvėjau knyga guli šiukšlių dėžėje, pas jus jinai padėta garbingoje vietoje ant arbatinio staliuko. Suprantate skirtumą? Paimkime dar vieną pavyzdį. Pas kolega darbe ant stalo stovi šeimos fotografija. Ką jinai sako? O kaip jinai stovi? Jeigu jinai pastatyta taip, jog kiekvienas įėjęs į kabinetą būtinai pamatytų, tai greičiausiai reiškia: "Aš šeimos žmogus, pažiūrėk kokią šaunią šeimyną turiu." O jeigu jinai stovi ant stalo kampučio šalia monitoriaus ir atsukta į patį kolegą, tai greičiausiai, todėl kad atitraukęs akis nuo monitoriaus iš karto juos pamatytų ir pasikrautų teigiamos energijos.

Knygoje pristatomas OCEAN asmenybės testas. Šio testo pagrindu ir daromi visi toliau knygoje aprašomi asmenybės tyrinėjimai. Kitas svarbus dalykas yra stereotipai. Kalbant apie stereotipus reikia suprasti, jog visi žmonės jais naudojasi, bet niekada to neprisipažins garsiai. Viešoje erdvėj stereotipai dažniausiai pristatomi iš neigiamos pusės, tačiau reikia suprasti, jog stereotipai būna ne tik neigiami. Taip pat reikia suprasti, jog nevisi stereotipai yra teisingi.

Ar perskaitę knygą tapsite šnipu? Knygoje pateikiama pagrindiniai šnipinėjimo principai: į ką svarbiausia atkreipti dėmesį, ką geriau ignoruoti. Tačiau atsakymas į klausimą - ne. Praktika, praktika ir dar kartą praktika. Tik praktika jus pavers gerais šnipais.

Mano vertinimas:

- paskaičius tokių knygų norisi tapti mokslininku.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)