Knyga. Robert Sheckley - Korporacija "Nemirtingumas"

Ar norėtumėte gyventi pasaulyje, kuriame šmėklos, poltergeistai ir jūsų rūsyje gyvenantys zombiai yra normalus reiškinys?

Tomas Bleinas 1958 metai žūsta automobilio avarijoje, tačiau nemiršta, o galingos korporacijos „Rex“ yra perkeliamas į ateitį 2110 metus, jam suteikiamas naujas šansas gyventi. Tačiau ar praeities žmogus gali prisitaikyti naujame pasaulyje?

Praeityje Tomas Bleinas buvo jachtų konstruktoriaus asistentas. Darė viską išskyrus jachtų konstravimą, patekęs į ateitį, jis pagalvojo, jog turi šansą ištaisyti šią klaidą. Tačiau galbūt, kai kas yra nulemta iš anksto ir neištaisoma?

Knygoje taip pat paliečiama dar viena tema ar įmanomas nemirtingumas? Ar sielą ir sąmonė yra tas pats? Ar sąmonė yra kūno dalis? Remiantis knyga, po kūno mirties sąmonė atsiskiria ir gali tapti šmėkla.

Skaitant, pradžia man priminė pirmąją „Futuramos“ seriją: praeities žmogus nesigaudantis ateities pasaulyje; eilė prie savižudžių būdelės. Panašumų galima rasti ir daugiau: požemiuose gyvenantys zombiai...

Knygoje galima atrasti panašių motyvų kaip kitose autoriaus knygose „Sielų mainai“ (visiška šyza) ir „Pirmoji auka“(rekomenduoju paskaityti).

„Korporacija Nemirtingumas“ buvo parašyta 1964 metais, deja techninis progresas nebuvo toks kokį prognozavo rašytojas. 1997 metai kinai turėjo nusileisti Marse ir ten įkurti savo koloniją. Kaip manote ar mes sulauksime kinų Marse?

Beje knygoje vieną kartą buvo paminėtas Vilnius, kurioje vietoje nesakysiu, susirasite patys. Niekaip nesupratau kodėl jinai vadinasi „Korporacija Nemirtingumas“, tokia korporacija nebuvo nei karto paminėta, čia vertimas blogas, ar čia taip turi būti?

Knygoje taip pat įdėtas apsakymas „Kosmoso Auka“, apie labai keistą planetą, kurios visi gyventojai mano jog didžiausia palaima yra smurtinė mirtis.

Mano vertinimas:

– Autorius, turbūt mano, jog knyga baigiasi gerai, aš tuo kažkodėl abejoju. Be to manyčiau šio knygoje per daug propaguojama smurtinė mirtis.

Brukštelk žinutę