Animacija. Record of Grancrest War

Ar jums patiko Arlsan nuotykiai? Tuomet turėtumėte atkreipti dėmesį į šį serialą.

Šis serialas turi visus ingredientus, kurių reikia gerai istorijai: truputi politinių intrigų, mūšių, magijos, meilės, daug veikėjų ir vienintelis dalykas, kurio trūksta – stiprus scenarijus. Serialą iš viso sudaro 24 serijos, bet aš tą pačią istoriją galėčiau papasakoti per kokias 12 ir būtų žiūrėti įdomiau.

Kai kurios serijos yra tiesiog fileriai, niekaip nejudina veiksmo į priekį, kitose atsitinka daug ir per trumpą laiką, ką geriau būtų buvę ištęsti ir pristatyti detaliau. Kartais nauji veikėjai atsiranda epizode tik tam, kad būtų nužudyti po penkių minučių. Kai kurie veikėjai atsiranda iš niekur ir po poros epizodų dingsta neaišku kur. Kai kurie veikėjų poelgiai atrodo gražiai ir tuo pačiu nelogiškai.

Seriale yra kelios kariaujančios frakcijos, tačiau niekada nėra aišku, nei kas sudaro kiekvieną frakciją, nieko kokio jos dydžio tiek teritorijos, tiek armijos prasme.

Seriale žūsta keletas pagrindinių veikėjų, tačiau gerokai mažiau nei turėtų. Kiti veikėjai, tiesiog magiškai pagija, be jokių šalutinių pasekmių.

Aš paprastai nepradedu serialų pristatinėti nuo kritikos, tiek perskaičius, jums turbūt nesinori serialo žiūrėti? Neskaitant visos išsakytos kritikos aš manau, serialas yra geras ir vertas dėmesio.

Serialo pasaulio pagrindinė ašis yra chaosas. Iš chaoso kyla magija, kurią gali naudoti burtininkai, iš chaoso taip pat kyla ir mistiniai padarai, kurie seriale vadinami menininkais: vampyrai, vilkolakiai ir t.t. Iš chaoso kyla ir įvairios nelaimės kaip pavyzdžiui milžiniškų vorų grupuotės atakuojančius paprastus žmones.

Seriale kilmingieji turi herbus, tačiau herbas nėra tik graži vėliava kaip mes įpratę iš istorijos pamokų. Herbas suteikia magiškų galių jo savininkui. Savininkas taip pat gali savo galias perkelti pavaldiniams, kaip pavyzdžiui vikingų lyderis savo pavaldiniams gali suteikti pamišimą (ang. berserker).

Paprastai herbą galima gauti dviem būdais. Kilmingasis suteikia žemesnio lygio herbą savo pavaldiniui. Antrasis būdas nužudyti kilmingąjį ir pasisavinti jo herbą. Nužudžius kilmingąjį, jo herbas virsta chaoso kamuolių, kurį gali priimti kitas žmogus ir taip gauti herbą.

Seriale taip pat yra labai įdomi tvarka. Kiekvienas lordas valdo savo žemes, bet jis turi pagal kontraktą samdyti burtininkus kaip savo patarėjus. Lordas gali turėti daugiau nei vieną patarėją. Burtininkai negali spręsti savo likimo. Jie turi pasirašyti kontraktą su lordu ir jį vykdyti. Kontraktas gali būti nutrauktas vienu iš trijų būdų: burtininko mirtis, lordo mirtis arba lordas nutraukia kontraktą savo noru.

Kas yra keisčiausia, kad serialo pradžioje yra dvi kovojančios frakcijos: Fantasia Union ir Factory Alliance, tačiau viena magijos mokykla tiekia burtininkus abiem grupėms. Ir ne, magijos mokykla nėra kaip Vatikanas, neturi savo valstybės.

Serialas prasideda tuo, kad frakcijų lyderiai sutarė sukurti grancrest arba kitaip sakant superherbą, tai padarydami ištekindami savo vaikus. Abu lyderiai yra nužudomi ir frakcijos pasineria į karą. Dar vienas keistas dalykas. Jeigu lyderiai nužudyti, bet vaikai gyvi, tai kodėl jie vardan tėvų atminimo negalėjo čia ir dabar baigti tas vestuves bei sukurti tą superherbą?

Vienas momentas, kuris man pasirodė juokingas, kad burtininkai savo burtų lazdeles kažkur vidury serialo pradėjo naudoti kaip mobilius telefonus.

Pagrindinė serialo veikėja yra Siluca Meletes. Jai nepatinka galiojanti tvarka. Jinai turi kontraktą su lordu Villar, bet jinai nenori vykdyti to kontrakto. Mergina nori būti nepriklausoma ir rinktis savo likimą. Jai pasitaiko puiki proga sutikti jauną, kvailą, lengvai kaip marionetę valdomą lordą vardu Theo ir vietoj to, kad vykdytų kontraktą su lordu Villar, jinai prisiekia ištikimybę jaunuoliui ir tuoj pat imasi diriguoti jo gyvenimą.

Theo nėra kilmingas, jis yra paprastas valstietis, tačiau tiek daug kovojo su chaoso, kad galiausiai gavo savo herbą. Vaikino svajonė išlaisvinti savo gimtinę nuo chaoso ir nuo nekompetentingų lordų.

Kaip jau minėjau personažų tikrai labai daug, tačiau turiu paminėti dar du, kurie mano nuomone yra labai svarbūs.

Marrine Kreische po tėvo mirties tampa Factory Alliance lydere. Jinai nori įgyvendinti tėvo svajonę – suvienyti visas žemes ir sukurti superherbą, tačiau jinai renkasi kitą kelią ne vestuvių, o karo. Jinai nori nukariauti visas žemes, todėl jai dažnai tenka susiremti su Theo arba jo sąjungininkais.

Alexis Doucet po tėvo mirties tampa Fantasia Union lyderiu. Jis yra įsimylėjęs Marrine, didžiąją serialo dalį atrodo kaip pastumdėlis, nenori nieko girdėti apie karą ir nori taikos bet kokia kaina.

Nors aš išsakiau daug kritikos ir galiu išsakyti dar daugiau, vis tiek manau, jog serialas vertas dėmesio.

Serijos ilgis: 24 min.

Epizodų skaičius 24

Kūrimo metai: 2018

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)