Animacija. Velma

Velma yra daugiausiai neigiamos reakcijos sulaukęs serialas animacijos istorijoje. Pakalbėkime apie tai.

Velma buvo reklamuojamas kaip Scooby Doo priešistorė, kuri bus pasakojama iš Velmos pozicijų. 1969 sukurta franšizė turi neįtikėtinai didelę ir stiprią fanų auditoriją. Ši auditorija yra priežastis, kodėl Velmos pirmas epizodas buvo vienas iš labiausiai žiūrimų animacijos istorijoje, bet taip pat priežastis, kodėl buvo tiek daug nusivylusių žiūrovų. Jeigu serialas būtų pristatytas kaip paauglių nuotykiai, jis būtų sulaukęs mažiau nei 10% žiūrovų, bet daugeliui serialas būtų patikęs. Man patiko, bet tokių kaip aš yra ne daug. Ir nors man patiko, aš pilnai suprantu fanų priekaištus. Pakalbėkime apie juos.

Pirmiausiai leiskite pristatyti jums personažus iš Be Cool, Scooby Doo – tai mano mėgstamiausia šių personažų interpretacija, nors reikia pripažinti, jog šiek tiek nukrypta nuo klasikinių personažų. Nuotrauka žemiau:

O dabar leiskite pristatyti Velma serialo personažus:

Ar iš drabužių spalvų galite atsirinkti kas yra kas?

Scooby Doo – jo nėra. Kiek žinau, tai vienintelis franšizės serialas be šuns.

Fred – kaip galite matyti iš išvaizdos beveik nepasikeitė, bet charakteris… Originaliai Fred yra lyderis, gudrus, pamišęs dėl komplikuotų spąstų visai kaip Percy iš Vox Machina. Šitame seriale Fred yra didelis bailys ir nevykėlis, kuris savarankiškai nieko nesugeba, net pavalgyti. Visiškai ne alfa vyras, kokį esame įpratę matyti, vis dėl to mokykloje jis priklauso populiarių moksleivių grupei.

Daphne – serialo kūrėjai pabandė merginai suteikti azijietiškų bruožų, man tai netrukdo. Originaliai Daphne turi dvi savybes – jinai graži ir turtinga. Nežinau ar galima ką nors daugiau pasakyti apie originalų personažą. Šitame seriale Daphne yra įvaikinta lezbiečių policininkių. Kitaip sakant, viena iš kertinių personažų atramų panaikinta (niekas policininkų nevadina turtingais). Kita vertus mokykloje jinai priklauso populiarių merginų grupei ir net gi vaikšto į pasimatymus su Fred.

Shaggy – man asmeniškai nepatinka kaip pakeista šio personažo išvaizda. Jis buvo personažas, su kuriuo aš labiausiai norėdavau identifikuotis ir dabar negaliu. Kita vertus, charakteris nėra pakeistas labai stipriai. Originaliai Shaggy buvo nevykėlis ir bailys, čia jis irgi elgiasi panašiai. Originaliai Shaggy buvo pamišęs dėl maisto. Maistas būdavo priežastis kodėl vaikinas patenka į problemas, bet taip pat kaip jis jas sprendžia. Deja, šita esminė personažo dalis užmiršta.

Velma – pagrindinis šio serialo personažas. Odos spalvos pakeitimas man netrukdo. Kaip ir originale jinai yra moksliukė, vaikščiojanti enciklopedija. Kadangi, Velma yra pagrindinis šio serialo personažas, tai jos charakteris yra labai stipriai išreikštas, kaip niekada nebuvo praeityje. Ir, deja, Velmos charakteris yra šlykštus. Jinai išnaudoja visus aplinkinius, jinai bendrauja su kitais žmonėmis, tik kai jai reikia, tačiau visiškai ignoruoja jų norus, rūpesčius, problemas. Velma manipuliuoja kitais žmonėmis, kad gautų tai ko nori, visiškai nekreipdama į kitų žmonių norus bei jausmus. Turbūt galime sakyti, kad Velma yra sociopatė?

Personažai bei jų artimos aplinkos pakeitimas ne vienintelis dalykas, kuris nuvylė fanus. Pirmasis epizodas prasideda duše. Ar reikia, kad jis prasidėtų duše? Ne. Nebent nori padaryti anime parodiją ar pasakyti, kad šis serialas skirtas suaugusiems. Tas pats dialogas galėjo vykti kavinėje arba sporto salėje. Norėčiau pasakyti, kad pirmas epizodas yra vienintelė vieta kur rodomas dušas, bet tai būtų melas, nes dušo scena taip pat rodoma paskutiniame epizode, nes gyvenimas apsisuko pilnu ratu.

Žinote, kad kai kurie serialai mėgsta būti gudrus ir po visų raidžių apie kūrėjus parodo kokį nors neesminį momentą iš personažų gyvenimo? Šio serialo kūrėjai sugebėjo tai pakelti į neįtikėtinai erzinantį lygį. Vidury tarp raidžių parodo labai kertinį istorijos momentą. Ant kiek turi nekęsti savo žiūrovų, kad taip darytum? Nežinau nei vieno serialo, kuris taip darytų.

Seriale yra neįtikėtai daug užuominų į šiuolaikinę amerikiečių kultūrą, kas reiškia, kad daugelio jų aš nesuprantu, o patys amerikiečiai nesupras po dviejų metų. Serialas pasens labai greitai.

Serialo personažai dažnai save lygina su kitų filmų/serialų veikėjų likimais situacijomis, ko aš taip pat nesuprantu, nes daugelio minėtų filmų nesu matęs.

Serialas trina ribas tarp serialo ir realaus pasaulio, kartais atrodo kad personažai žino, jog jie yra animacinio pasaulio dalis. Serialas taip pat kai kuriuos įvykius labai stipriai hyperbolizuoja, kas yra savotiškas humoro tipas. Kalbant apie humorą, jis yra gudrus, o ne juokingas ir man tai labai patinka. Bet žmonių, kuriems patinka tokio tipo humoras nėra daug.

Kalbant apie (turbūt) gerus dalykus čia paaugliai elgiasi kaip paaugliai. Originaliai Scooby Doo personažai yra aplankę ne vieną šalį (Anglija ir Japonija yra pirmos, kurios ateina į galvą). Sunku patikėti, jog paaugliai tą darytų be suaugusiųjų priežiūros. Šitame seriale veiksmas vyksta viename mieste ir svarbiausias dalykas yra būti populiariu mokykloje. Kaip sakiau, paaugliai.

Pagrindinė priežastis kodėl man patinka serialas, tai dėl to, kad jis turi logišką detektyvę istoriją Scooby doo pasaulio ribose (kitame pasaulyje nebūtų nei logiška, nei įmanoma). Ta istorija yra gera ir man patinka. Taip, serialas įvyniotas į šiuolaikinius blizgučius, kurie nereikalingi. Ta pati istorija galėjo būti pastatyta prieš dešimt metų, be visos šiuolaikinės kultūros įtakos ir esmė nebūtų pasikeitusi. Būtų pasikeitę bajeriai ir nereikšmingi siužeto vingiai, bet ne esmė.

Dabar amerikiečiai kuria palyginus nemažai serialų suaugusiems, bet aš apie juos nekalbu, nes jie yra visiškas šlamštas. Jie dažniausiai neturi istorijos, o tie kurie turi atrodo, kad istoriją rašė penkiametis. Taigi, šis serialas man yra geras, bet jums greičiausiai nepatiks. Jis pamina visą Scooby Doo franšizės pagrindą, todėl ateinant jį žiūrėti reikia nusiteikti, jog veikėjų vardai yra tik atsitiktinis sutapimas, o serialas neturi nieko bendro su Scooby Doo. Serialo kūrėjai pridėjo gerokai per daug šiuolaikinės amerikietiškos kultūros blizgučių, kuo realiai išspjovė visus potencialius tarptautinius žiūrovus.

Žodžiu, man patiko, bet niekam nesiūlau.

Serijos ilgis: 24 min.

Sezonų skaičius: 1

Epizodų skaičius: 10

Kūrimo metai: 2023

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)