Aš norėčiau...
Aš irgi norėčiau. Na ir kas?
Niekam nerūpi, ko jūs norite, svarbiausia ką jūs darote.
Turbūt ne visi skaitytojai žino, jog aš paišau komiksus. Taip, taip.
Savaime suprantama, tai neatsitiko taip, kad atsikėlęs iš ryto aš pasakiau: „Op, aš paišau komikus“. Niekas nevyksta taip gyvenime. Iš pradžių būna mintis, po to veiksmas. Dažniausiai... Nors, gal nelabai dažnai... Em... Dažniausiai retai.
Norėčiau papasakoti komiksų sukūrimo istoriją nuo pat pradžių.
Kai buvau vaikas skaičiau spalvotas komiksų knygutes, šauniausias komiksas, be abejonės, buvo „Na palauk“, taip pat dažnai teko skaityti „Paršiuką Čiuką“ (atsimenate tokį?). Po to nebeskaičiau. Vėliau atradau internetą ir su juo internetinius komiksus, kai kuriuos iš jų tebeskaitau ir dabar.
Savaime suprantama, kad, pavyzdžiui, pakankamai ilgai žaidžiant įvairiausius žaidimus, galiausiai(dažnai, bet ne visada) kyla noras sukurti savo žaidimą. Tas pats ir su komiksais.
Pirmą kartą apie komiksų piešimą, pagalvojau prieš kokius du metus. Problema buvo: kokie bus veikėjai, apie ką bus istoriją? Pirmoji idėja, kad pagrindinis veikėjas būtų šuniukas, na, o pats veiksmas panašus į nesenai per LNK rodytą „Katės ir šunys“ arba animacinį serialą „Slapti šnipų-šunų failai“. Tiesa, tuo metu nebuvau matęs nei vieno iš tų filmų, bet teko skaityti „Pifo nuotykius“ (Atsimenate tą šuniuką?). Deja, šita idėja reikalavo perdaug darbo, visų pirma piešti ranka buvo sunku ir ilgai trukdavo, antra neįsivaizdavau kaip perkelti į kompiuterį.
Sekanti idėja, buvo vaizduoti Dievo ir Velnio dvikovą. Dievas ir Velnias susilažino, kas per metus laiko suras daugiau pasekėjų Žemėje, todėl patys apsimetė eiliniais žmonėmis ir ėmėsi darbuotis. Žodžiu, vaizduoti, kaip jiems sekėsi kiekvieną dieną. Bet čia iškilo moralės problema, kas turėtų nugalėti? Toks komiksas, galėtų susilaukti didelio žmonių pasipiktinimo.
Neskaitant to, kad pirmosios mano idėjos buvo nelabai sėkmingos ir per sudėtingos, idėjos aš neketinau atsisakyti. Tik išsikėliau vieną sąlygą, tai turi būti paprasta. Pažiūrėkit į paveiksliuką ir pasakykit ar daug dalykų yra paprastesnių?
Pirmasis komiksas buvo publikuotas 2006-10-23, maždaug prieš dvi savaites iki tos datos, aš savo virtualiems draugams pasakiau: „Ką manote, jeigu pagrindiniai komikso veikėjai būtų apskritimas ir keturkampis? Jeigu jūs rašytumėte scenarijų, aš galėčiau piešti.“ Ir kaip jūs manote ką? Visus komiksų scenarijus parašiau pats.
Iš tiesų supaprastinimas iki apskritimo ir keturkampio pasirodė, nėra toks jau geras. Žmonės, turi dvi lytis ir turbūt jums nereikia aiškinti kaip daug skiriasi vyrai ir moterys: išvaizda, mąstymas ir t.t.. Šią problemą aš išsprendžiau iš dalies:
Bet yra ir kitos problemos, pavyzdžiui: kaip tokiam veikėjui uždėti šaliką, kaip aprengti žieminiais drabužiais? Paprastumas apribojo ir galimybes perteikti emocijas, aišku, aš galiu keisti lūpų pozas, o daugiau?
Dar vienas svarbus klausimas, buvo pasirinkti dydį ir paveiksliukų kiekį viename komikse. Aš pažiūrėjau, ką siūlo mano skaitomi komiksai CAD, Dilbert, User-Friendly. Ką pasirinkau jūs žinote.
Kaip jau minėjau svarbiausia buvo paprastumas. Tai turėjo būti ne tik paprasti veikėjai, bet ir galimybė, nupiešti komiksą greitai. Kaip jūs manote, kiek laiko užtrunka nupiešti vieną komiksą? Deja, tai nėra toks greitas procesas, kaip norėtųsi, greičiausias variantas 30 minučių, tačiau mano komiksuose, veikia ne tik apskritimas ir keturkampis, kartais atsirandą naujų veikėjų, kai įvedamas naujas veikėjas tuomet, komikso nupiešimas išsitempia iki 3 valandų. Kraupoka ar ne?
Kodėl aš paišau? Trumpas atsakymas, todėl kad tai skatina mąstymą. Rašydamas straipsnelius, į šį puslapį, aš keliu sau aukštus reikalavimus: teksto ilgis apie 400 žodžių, nesikeikti ir neminėti kai kurių kitų žodžių, nerašyti skliaustelių ir dvitaškių kombinacijų (taip vadinamų smile). Nesakau, jog visada, pavyksta laikytis šitų taisyklių, bet jeigu peržiūrėtumėte visus straipsnius nerastumėte nei viename „smailų“ (išskyrus, straipsnį skirtą virtualiam bendravimui internete, kuriame paaiškinta šypsenėlių reikšmė). Tačiau, kiekvienas žmogus, kaip ir mėnulis turi savo tamsiąją pusią. Be to, kasdien parašyti po 400 žodžiu, ne visada yra ir laiko, ir noro. Komiksų istorijos visada yra trumpos, nes kitaip netilps į mano pasirinktą formatą ir taip pat nevengiu vulgarių situacijų, kurių tikrai nerašyčiau čia. Komiksai – kita mano pusė ir kitas iš šūkis.
Kaip matote, nuo idėjos iki įgyvendinimo praėjo gerokas laikotarpis (fast in mind, slow in action).
Dėkui, kad visą tai skaitėte. Bet turbūt, jums kilo klausimas, kodėl aš visa tai pasakoju?
Kai aš publikavau pirmuosius komiksus, net du žmonės man pasakė: „Aš irgi norėčiau piešti komiksus“. Tai pieškite, kas jums neleidžia? Vienas žmogus manęs paklausė: „Kada mes kartu piešime komiksus?“. Aš savaime suprantama, atsakiau, jog jau piešiu.
Šitas pasakojimas turi ir dar vieną priežastį. Vakar 2007-01-02, aš publikavau nesavo nupieštą komiksą. Žmogus, man į paštą atsiuntė savo sukurtą, komiksą. Labiausiai man patiko jo komentaras: „Galvojau, jog tai[piešimas], užtrunka gerokai trumpiau“. Jeigu žmonės, bando kopijuoti mano stilių, tai aš jau žvaigždė? Iš tikrųjų, tai malonus jausmas ir kadangi tai pirmas toks atvejis, tai negalėjau nepapublikuoti. Ar ateityje publikuosiu kitų komiksus kopijuojančius mano stilių? Nežinau. Aš tikrai to nesiruošiu skatinti, jeigu norite piešti komiksus, šaunu, bet susikurkit savo veikėjus. O svarbiausia, supraskite, jog tai tik atrodo paprasta.
Jeigu pažiūrėtumėte į RSS skaitytojų skaičių, tai komiksai (žalias) prenumeratorių skaičiumi lenkia šį puslapį (oranžinis). Piešimas pasiteisina gerokai labiau, nei aš tikėjausi.
Šio pasakojimo moralas: niekas jums nedraudžia turėti/pasiekti ko norite; nesitikėkite, jog pati pirma idėja bus TA; nenuleiskite rankų; įgyvendinkite!
Straipsnis vadinasi „Aš norėčiau...“.
Vietoj daugtaškio įrašykite ko jūs norėtumėte. Tuomet gerai pagalvokite, kokios trys priežastys, jums trukdo tai įgyvendinti ir palikite man komentarą.
Ačiū.