Gal jau laikas išmesti vizitines korteles?

Prieš porą metų aš labai džiaugiausi vizitinių kortelių nauda. Šiandien mano nuotaikos ne tokios džiaugsmingos.

Kas yra vizitinė kortelė? Tai toks spalvotas popieriukas su įmonės pavadinimu ir žmogaus kontaktais. Norite atspėti kiek tų spalvotų popieriukų guli pas mane ant stalo? Sakykim, kad per daug... Įvairiausių spalvų, nuo paprastų iki meniškiausių dizainų... Ir ką? O gi nieko...

Senais, senais laikais, kai visi turėjo tik laidinius telefonus, tuo metu visiems reikėjo užrašų knygučių, kad užsirašytų draugų, pažįstamų ir t.t. telefonų numerius. Aš irgi kažkada tokią knygutę turėjau, dabar jau nebeturiu, kodėl? Nereikia. Ar kas nors dar turi užrašų knygutę į kurią užrašinėja telefono numerius?

Kas yra vizitinė kortelė? Tai toks popieriukas, ant kurio užrašytas tau reikiamo žmogaus telefono numeris. Kitaip sakant, lapelis išplėštas iš užrašų knygutės, bet jeigu užrašų knygutėse jau telefonų numerių neužrašinėjam, tai kodėl dar naudojame vizitines korteles? Telefono numerio aš noriu savo telefone, o el.pašto savo pašto programoje, ant popieriuko jie man tiek pat naudingi, kiek karvė, kai aš noriu atsigerti pieno...

Realūs sprendimai

QR Code Šį sprendimą naudoja Tiketa savo e-bilietams, jis yra geras nes mobilieji telefonai (deja ne visi) gali ji perskaityti, aišku, vien to kad perskaityti man neužtenka, telefonas turėtų atsidurti mano telefonų knygutėje, o kita informacija užrašų knygutėje.

Vizitinės su microschemomis, kiek iš jūsų turi įvairių kortelių skaitytuvus? Turbūt nedaugelis, bet USB turi visi. O jeigu būtų kortelė su USB? Prisijungei prie kompo ir turi jau el.paštą savo programoje, gali būti tikras, jog nepadarysi žioplos gramatinės klaidos nurašinėdamas el.pašto adresą.

Virtualios vizitinės kortelės. Du žmonės susitinka išsitraukia savo telefonus ir vieno mygtuko paspaudimu apsikeičia savo virtualiomis vizitinėmis kortelėmis, telefonas atsidūrė ten kur reikia, el.pašto adresas atsidūrė ten kur reikia... Vienintelis reikalavimas, kad veiktų nepriklausomai nuo telefono modelio. Nežinau ar tokia programa yra, bet jeigu nėra, tai kodėl dar niekas nepradėjo kodinti?

Nerealūs sprendimai

Aš pagalvojau, kad pats patogiausias šiuo metu variantas, dar techniškai nerealizuotas, nors nėra nei vienos kliūties jį sukonstruoti. Koks tai prietaisas? Miniskaneris, maždaug vizitinės kortelės dydžio, jungiamas per USB. Perbraukei kortelę, nuskaitė vaizdą, iškodavo tekstą ir visą informaciją suvedė į kompiuterio užrašų knygutę. Be abejonės, kompiuteryje esančius duomenis sinchronizavo su telefonu. Įmanoma? Taip, šiai dienai turime visus techninius ir programinius sprendimus, kad toks dalykas egzistuotų, bet kodėl jo dar nėra?

Gal kas galėtų pasakyti, ką man veikti su visa krūva spalvotų popieriukų?

Brukštelk žinutę