Vizitinė kortelė - irgi reklama

Kas yra vizitinė kortelė? Tai toks nedidelis popieriaus lapelis ant kurio būna užrašytas vardas, pavardė, telefono numeris, paskutiniu metu labai dažnai skype. Galbūt jūsų pareigos. Aišku, jeigu čia jūsų asmeninė kortelė, jeigu ją jums padarė įmonė, tai ten taip pat bus įmonės adresas, galbūt faksas. Ir pats svarbiausias dalykas – įmonės logotipas.

Įvairiose svetainėse aprašo kam reikalingos vizitinės kortelės ir kaip jas teisingai įteikti. Tačiau visur būtų vienas svarbus dalykas – tai verslo dalis. Savaime suprantama, jog atėjęs į klubą nesiūlysi visoms panelėms savo vizitinės kortelės. O gal?

Aš noriu pasakyti, kad įmonė dažniausiai pagamina vizitines korteles direktoriui bei vadybininkams ir viskas tuo pasibaigia. Tačiau ar įmonės darbuotojų sąrašas apsiriboja tik tokiais darbuotojais? Kaikurių galbūt, bet daugelio tikrai ne. Kalbėsiu apie tai ką geriausiai išmanau - IT įmones, tiesa pasakius, neteko nei karto girdėti, kad įmonė savo programuotojams pagamintų vizitines korteles. O kam jiems reikia, juk jie neatveda naujų klientų? Manyčiau, jog čia įmonės daro didžiausią klaidą. Ar klientai yra viskas ko reikia, kad įmonė gyvuotų? Tikrai ne, dar reikia darbuotojų. Su kuo bendrauja programuotojai? Su kitais programuotojais. Jie susipažįsta įvairiose konferencijose ir šiaip renginiuose skirtuose IT specialistams. O kas būtų jeigu vietoj savo slapyvardžių pasakymo jie imtų dalinti savo vizitines su jūsų įmonės logotipu? Kai tie programuotojai ieškotų darbo kur jie pirmiausiai kreiptųsi? 

Idėja: padaryti visiems darbuotojams vizitines korteles. Kadangi savo įmonės neturiu tokios idėjos praktinės naudos patikrinti negaliu. Galbūt atsiras kokia nors gudri įmonė, kuri pasinaudos šita idėja. 

Kiek darbuotojams reikalingos vizitinės kortelės? Viskas priklauso nuo kiekvieno žmogaus individualiai. Galbūt santechnikui Juozui 100 vizitinių kortelių užteks iki pat pensijos. Pirmas penkias jis padovanos savo šeimai. Dar pora atiteks butelio draugams, o kitas tiesiog pasidės į lentyną, jeigu netyčia prireiktų. 

Kitas tą patį 100 vizitinių kortelių kiekį sugebėtų išdalinti per vieną dieną. Bet ar tai blogai? Juk paskleistų žinią apie jūsų įmonę. Ir ta žinia tikrai išskirtinė ne tik iš konkurentų, bet apskritai iš visų įmonių: visi darbuotojai turi savo vizitines korteles!  

Maždaug prieš tris metus, dar universiteto laikais pradėjau mąstyti, jog man reikia vizitinių kortelių, net jeigu tuo metu didžioji mano aplinkos žmonių dalis jų neturėjo... Vėliau pradėjau dirbti ir... Nei viena darbovietė man nepasiūlė vizitinių kortelių... Pareigos ne tos. Galbūt ateityje dar pasiūlys? 

Koks geriausias būdas susipažįstant apsikeisti kontaktais? Įteikti savo vizitinę kortelę. Kodėl įmonė turėtų gaminti savo darbuotojams vizitines korteles? Tai tiesioginė reklama. Tai teigiama reklama. Niekas, niekas neduotų vizitinės kortelės kalbėdamas blogai apie tą įmonę, kurios logotipas yra ant vizitinės kortelės. Tiesioginė, asmeniška, teigiama reklama ar yra koks nors kitas efektyvesnis ir kartu pigesnis reklamos būdas?

Brukštelk žinutę