Idėja renginiui - dev48

Šį savaitgalį įvyko Startup Weekend renginys, kuriame ir man pačiam teko sudalyvauti. Tai toks renginys, kuriame žmonės pristato savo idėjas, o po to per 48 valandas jas bando įgyvendinti. Tačiau šiandien norėjau fokusuotis, ne į tai koks tas renginys jėga ir kodėl jūs turėtumėte dalyvauti, bet į problemas.

Taigi problema: kas antrai pristatytai idėjai reikia iOS, arba Android programuotojo. Kalbant apskritai, beveik visos IT firmos, anksčiau ieškojusios web programuotojų dabar ieško iOS ir Android programuotojų. Vienos rūko ispanišką žolę ir dar reikalauja X metų patirties, kitos mato Lietuvos realijas ir reikalauja tik noro tobulėti. Šiuo metu paklausa gerokai viršija pasiūlą ir kadangi universitetai šitos problemos neišspręs kilo idėja renginiui: tapk developeriu per 48 valandas.

Aš suprantu, kad geru programuotoju per 48 valandas net PHP kalboje netapsi. Bet kalbant metaforomis, svarbiausia duoti meškerę ir parodyti kokias žuvis galima pagauti. Jeigu žmogui patiks galimybės, tuomet jis pats pradės domėtis, kokius sliekus geriausia naudoti, kokį valą pirkti ir t.t.

Renginio formatą skolinamės iš mano minėto Startup Weekend.

Penktadienis. Pradžia 18 valandą: susirenka žmonės, pristato savo programėlių idėjas, balsuoja, išrenka tas, kurios praeina į kitą etapą, bendrauja linksminasi, išsiskirsto namo.

Šeštadienis. Pradžia 9 valandą. Darbas vyksta dviem frontais. Tie kas bent jau kažkiek moka programuoti, sėda kurti savo programėlių. Aplinkui vaikšto mentoriai, pasiruošę atsakyti į tokius kvailus klausimus: kodėl man meta šitą error?

Tie, kurie neturi supratimo apie programavimą sėdi seminare – konferencijoje – workshope, kur pranešėjai aiškina pagrindinius principus. Leiskit man patikslinti. Pranešėjai aiškinai kaip sukurti mano pirmą programėlę kietesnę už „Labas Pasauli“. Čia neaiškinama, kuo skiriasi int nuo float/real. Čia neaiškinama, kodėl reikia naudoti klases, reikia naudoti ir taškas. Viskas yra maksimaliai optimizuota atsakyti į klausimus: kaip padaryti tą ar kitą dalyką?

Sekmadienis. Pradžia 9 valandą. Tie kas nepradėjo programuoti vakar, dabar skuba tai daryti. Mentoriai vaikšto aplinkui ir atsakinėja į kvailus klausimus, padeda programuoti.

18 valanda pristatoma, ką žmonės sukūrė per dvi dienas, daugiausiai padarę apdovanojami įvairiais prizais.

Kam toks renginys turėtų būti įdomus? Pirmiausiai firmoms, kurios ieško konkrečios srities darbuotojų. Čia pravedus mini apmokymus, galima būtų pastebėti perspektyviausius ir jau toliau pratęsti apmokymus savo įmonėje.

Esamiems programuotojams. Nepakeičiami darbuotojai negali būti paaukštinti. Taigi, jeigu programuotojas nori tapti vyr. programuotoju ar būti paaukštintas dar labiau, jis turi užsiauginti sau pamainą.

Studentams. Tokiuose renginiuose labai gerai galima pamatyti verslo poreikius, išmokti ko nors naujo ir gal net gi susirasti darbą.

Toks renginys be jokios abejonės, turėtų būti reklamuojamas informatikos studentams. Tie, kurie nenori išmokti programuoti šitame renginyje nereikalingi.

Pagal tokį formatą galima būtų rengti ne vieną, o kelis renginius. Pavyzdžiui eye48 – iPhone, iPad, droid48 – Androind, m48 – Nokia, Microsoft telefonų programėlių kūrėjams.

Ką manote?

Brukštelk žinutę