Knyga. Dan Brown - Inferno

Dan Brown ir profesoriaus Roberto Lengdono fanai, greičiausiai ilgai laukė šios knygos ir neliko nusivylę. Bučiau nustebęs, jeigu artimiausiu metu nebūtų statomas filmas pagal šitą knygą.

Robertas Lengdonas pabunda Florencijos ligoninėje su šautine žaizda galvoje ir neprisimena, kur jis yra ir kaip ten atsidūrė. Profesorius taip pat nežino, kodėl jo ieškoti ateina samdoma žudikė. Padedamas seselės, Lengdonas stengiasi išsiaiškinti ką jis veikė paskutiniu metu ir kodėl jį visi medžioja.

Būkim sąžiningi, Brown griebiasi pačio pigiausio triuko – pagrindinio veikėjo amnezijos, tačiau jis veikia ir įtraukia į veiksmą nuo pat pirmo puslapio.

Dan kūryba žavi tuo, kad jis pateikia galvosūkius ir leidžia skaitytojams juos spręsti kartu su pagrindiniu veikėju. Kaip jau galėjote suprasti iš pavadinimo, šį kartą nagrinėjamas Dantės gyvenimas ir jo žymiausias kūrinys „Dieviškoji komedija“.

Man kiek nesuprantama, kodėl, kaip vieną iš kertinių istorijos akmenų, Brown pasirenka žmonių populiacijos perteklių. Tai buvo populiari tema praėjusiame šimtmetyje, ypač 70-tais ir turbūt kiekvienas žinomas fantastas yra parašęs bent po apsakymą ta tema, tačiau vėliau jinai atslūgo. Dan vėl bando prikelti išsikvėpusį mitą?

Brown labai detaliai aprašo vietas, kurioje lankosi veikėjai, muziejai pilni slaptų praėjimų. Tikrai norėčiau apsilankyti ir pamatyti visus kelius, kuriais pabėgo profesorius. Kas nors galėtų organizuoti Lengdono turą. Greičiausiai jame norėtų sudalyvauti visi perskaitę knygą.

Mano vertinimas:

– man knyga per ilga. Tai tarsi maratonas, kurio finišas vis patraukiamas. Išsprendžiamas vienas galvosūkis, kuris duodą antrą, po to trečią, kol galiausiai pradėti klausinėti: kada visą tai pasibaigs?

Brukštelk žinutę