Knyga. David Weber - The honor of the queen

Po fantastinių detektyvų nusprendžiau, jog noriu ko nors iš kosmoso.

Tai yra antroji kapinotės Honor Harrington ciklo knyga. Pirmoji – Basilisko stotyje buvo išleista Eridano.

Tarp Manticore karalystės ir Haven respublikos jau kuris laikas bręsta karas. Tiesa, kol kas niekas nenori būti pirmasis jį pradėjęs, bet visi supranta, jog tai yra neišvengiama.

Tarp dviejų galiūnų yra maža Yeltsin sistema su dviemis gyvenamomis planetomis, kurios kariauja tarpusavyje. Iki šiol į tą sistemą niekas nekreipė dėmesio, nes jos gyventojai yra stipriai technologiškai atsilikę, bet dabar abi grupės skuba užsitikrinti sistemos paramą, nes tai palanki vieta kosminei karinei bazei gali nulemti karo eigą. Tiesa, yra vienas kabliukas.

Yeltsin sistemos gyventojai moteris laiko daiktais. Moterys neturi jokių teisių, jų negali matyti kiti vyrai, jos negali turėti darbo ar tarnauti armijoje, jos tinkamos tik vaikų gimdymui. Beje, jeigu paskaitysite knygą, joje pateiktas paaiškinimas, kodėl taip atsitiko. Jis skamba tikrai logiškai.

Manticore karalystė, iš kurios ir yra kapinotė Honor Harrington, siunčia būrį diplomatų bei kosminių laivų eskadrilę juos saugoti. Nedidelė smulkmena, eskadrilei vadovauja moteris (Honor), jos pirma pavaduotoja taip pat yra moteris ir, tiesa pasakius, pusė armijos sudaro moterys…

Čia tas pats kaip iškelti veganams balių ir visus patiekalus padaryti iš kiaulienos, nes… jų požiūris į maistą yra neteisingas. Niekas taip nedaro. Šita filosofija primena amerikiečių norą visiems suteikti savo demokratiją ginklo pagalba. Knygoje, priešingai nei realybėje, viskas baigiasi gerai (jūsų „gerai“ apibrėžimas gali skirtis nuo mano).

Haven respublikos atstovai taip pat organizuoja derybininkus, tačiau, kad neįžeistų vietinių papročių, jie sukuria būrius, kuriuos sudaro tik vyrai. Pasakykite nuoširdžiai, už kurią pusę jūs norite sirgti: už tą, kuri gerbia jūsų papročius (net jei jie yra neteisingi) ar už tą, kuri sukiša savo murziną nuomone į jūsų snukį nekreipdama dėmesio į jūsų papročius?

Čia buvo toks ilgas filosofinis pasakymas, kad pagrindinė veikėja Honor Harrington atsiduria padėtyje, kurioje būtų nenorėtų ir jai reikės suktis iš jos kaip tik išmano. Aišku, bus neišvengta daugybės kosminių mūšių, kurie, beje, aprašyti labai detaliai.

Istorijoje nekarta užsimenama apie įvykius Basilisko stotyje, nors tu ką, neprisimenu apie ką ta knyga, nors ji ir turi labai gerą mano įvertinimą.

Man kilo mintis, jog šios knygos viršelis yra specialiai sukurtas, nes kapitonė mėgsta ant peties nešiotis savo katiną. Knyga prasideda trumpa ištrauka iš istorijos vidurio, nes istorija įsivažiuoja labai lėtai, bet kai jau pagauna, tai veža. Knyga baigiama trijų skyrių ištrauka iš kitos to paties autoriaus knygos. Įdomu, kiek tai padidino pardavimus?

Mano vertinimas:

– rekomenduočiau žmonėms, kuriems patinka kosminiai mūšiai. Jeigu pamirštume, jog už blogiukus norisi sirgti labiau nei už geriečius, knyga yra nuostabi.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)