Knyga. Džekas Londonas - Rausvasis maras

Klasikinių rašytojų nesu skaitęs, turbūt nuo mokyklos baigimo laikų, tačiau šią knygą gavau dovanų iš Lituanicon organizatorių, o kaip žinia dovanotai knygai į viršelį nežiūrima.

Šią knygą sudaro aštuoni apsakymai ir viena apysaka. Pakalbėkime apie viską iš eilės.

Galijotas. Vienas žmogus sukuria super ginklą ir panaudoja jį, kad įvestų pasaulyje komunizmą. Visi labai laimingi. Pabaiga.

Formų amžinumas. Psichologinių problemų turinčio žmogaus dienoraštis.

Viso pasaulio priešas. Emilio Gliuko, visų skriaudžiamo žmogaus, kuris dėl to tapo teroristu gyvenimo atpasakojimas.

Šešėlis ir blyksnis. Istorija apie du žmones, kurie varžėsi nuo vaikystės iki gyvenimo pabaigos.

Debso svajonė. Darbininkai paskelbė visuotinį streiką. Turtuoliai miršta išbado ir apiplėšinėja parduotuves.

Precendento neturinti invazija. Istorija apie Kinijos išaugimą ir jos nugalėjimą.

Įdomi istorija. Žmonės, kurie nemoka skaityti yra vergai. Žmonės, kurie moka yra ponai.

Raudonoji dievybė – tai yra pirmasis kūrinys šioje knygoje, kurį tikrai galima pavadinti apsakymu. Mokslininkas nori išsiaiškinti ką garbina mažos salos čiabuviai.

Rausvasis maras. Netikėta liga užpuolė Žemę, dėl ko išmirė daugybė žmonių. Praėjus daug metų nuo ligos, senelis pasakoja istoriją vaikams. Kuo šis kūrinys skiriasi nuo Debso svajonė sunku pasakyti… apimtis didesnė, bėgimo iš miesto priežastis kita, pabaiga kita, bet iš principo tai yra tas pats kūrinys…

Džekas Londonas gyvenimo 1876 - 1916 t. y. daugelis jo kūrinių yra fantastiniai, nes veiksmas vyksta nuo 1901 iki 2072 (priklausomai nuo kūrinio). Londono rašymo stilius yra daugiau žurnalistinis, o ne literatūrinis. Ta prasme jis rašo, tarsi rašytų žymių žmonių biografijas, o ne įdomias istorijas. Visi tie apsakymai yra nuobodūs, be kulminacijos ar kokio nors tvisto.

Įdomu pastebėti, jog labiausiai Lodonas jaučia priešprieša tarp turtingų, kurie nedirba ir darbininkų. Jis lygina šias kastas su vergvaldžiais ir vergais atitinkamai.

Mano vertinimas:

– iš filosofinės pusės įdomu kokios mintys sukosi dvidešimto amžiaus rašytojo galvoje, bet kaip apsakymai tai yra visiškas šlamštas. Kodėl kažkas šiais laikais vis dar leidžia tokias knygas?

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)