Knyga. Gary Gibson - Extinction game

Tai trečioji šio autoriaus knyga mano rankose. Anksčiau skaičiau: Angelų stotys ir Atsispiriant traukai abi išleistos Eridano, o šį kartą paėmiau į rankas knygą originalo kalba.

Gary knygos pasižymi didžiule gausa veiksmo ir polinkiu kankinti savo personažus. O gal reiktų sakyti, kad jo knygos yra tamsesnės? Šioje knygoje pamatysite ne vieną Žemės žūties scenarijų.

Knyga pasakojama iš pagrindinio veikėjo Jerry Beche pozicijų. Jis yra paskutinis Žemės gyventojas po to, kai teroristų paskleistas laboratorijoje sukurtas virusas sunaikino visus kitus žmones. Jis vienas išgyveno dešimt metų ir dabar kraustosi iš proto. Su tokia sunkia knygos pradžia tikrai nelengva įsitraukti į istoriją.

Grupė žmonių vadinamų pėdsekiais išgelbėja Jerry ir pasiūlo, kad jis dirbtų Valdžiai. Tokių kaip Jerry – paskutinių žmonių iš savo Žemės - yra daugiau, jie visi gyvena Velykų saloje, kur Valdžia suteikia jiems maistą, stogą, drabužius ir kitus dalykus. Savo ruožtu pėdsekiai keliauja į alternatyvias žūstančias Žemes, kad surinktų vertingą informaciją ar daiktus, kurių prašo Valdžia. Niekas nežino kas yra Valdžia, iš kokio pasaulio jie atkeliavo ir kaip jie sukūrė prietaisus leidžiančius keliauti tarp alternatyvių Žemių. Kitas klausimas, kuris neduoda ramybės Jerry: kodėl jie keliauja tik į žūstančias Žemes?

Kaip jau minėjau, knygos pradžia yra sudėtinga ir todėl sunku įsitraukti, tačiau, kai užkabina, nebepaleidžia beveik iki pat galo. Ir, kai perskaičiau, pagalvojau, kad knyga buvo visai gera.

Dar vienas dalykas, ką norėčiau paminėti, kad daugelį istorijos svarbiausių momentų sugebėjau numatyti iš anksto pagal autoriaus išmėtytas užuominas. Nemanau, kad tai yra blogai, jeigu galiu nuspėti vieną ar kitą įvykį/situaciją dvidešimt ar trisdešimt puslapių iš anksto, juk skaitydamas knygos pradžią, neatspėjau knygos pabaigos.

Tai yra pirmoji pėdsekių trilogijos (kol kas) knyga. Kitos dvi knygos yra: Survival game ir Doomsday game.

Jeigu planuojate skaityti šią knygą, tai laikas sustoti skaityti mano aprašymą, nes dabar norėčiau pakalbėti apie spoilerį. Apie šitą dalyką kalbama pačiame knygos gale, maždaug iš karto po kulminacijos. Pasaulis iš kurio ateina Valdžia patyrė atominį karą 80-taisiais tarp JAV ir Sovietų sąjungos. Man kaip žmogui gyvenančiam valstybėje išsilaisvinusioje iš Sovietų sąjungos, toks pasirinkimas biški įžeidžia. Jeigu knyga būtų parašyta iki 90-tųjų, kai niekas net negalvojo apie Sovietų sąjungos griuvimą, tai kaip ir būtų suprantama, bet šita knyga išleista 2014!

Mano vertinimas:

– jeigu išgyvensite pirmuosius knygos skyrius, tai išgyvensite visus Žemės žūties variantus.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)