Knyga. George R.R. Martin - Tafo klajonės

Iš populiarėjus Sostų karams Alma Littera puolė leisti visas George R.R. Martin tuo pačiu perleido ir šią, tačiau į savo rankas paėmiau Eridano leidimą. Šią knygą teoriškai sudaro trys istorijos: maro žvaigždė, duona ir žuvis, pakartotinė pagalba. Tačiau realiai paskutines dvi istorijas galima laikyti viena.

Kadangi nežinau kaip pristatyti knygą be spoilerių, dėmesio spoileriai.

Maro žvaigždė. Šešių žmonių neįtikėtina grypelė bando surasti super lobį ir praturtėti. Aš juos vadinu neįtikėtina grupele dėl to, kad sunku patikėti, jog tokie žmonės galėjo susitarti dėl bendro tikslo. Celiza Van yra mokslininkė, ateivių rasių specialistė su neįtikėtinai bjauriu charakteriu. Kajus Nevis yra kontrabandinių prekių pardavinėtojas, parduos ar išduos visus. Rika Daunstar yra samdinė, kurią nusamdė Džefris Lajonas savo apsaugai. Džefris Lajonas yra buvęs kariškis, dabar profesorius tyrinėjantis istorinius Žemės kosminius laivus. Anitas yra androidas, kuris gali prisijungti prie bet kurio kompiuterio. Ir paskutinis beabejonės yra Tafas, kuris šiaip yra labai protingas, bet lyg ir socialiai nelabai įgalus. Aš nesu specialistas, bet visai gali būti, jog Tafas yra autistas.

Anot legendų Maro žvaigždė kas tam tikrą laiko tarpą nušviečia vieną ateivių planetą ir sunaikina jos gyventojus. Celiza Van ir Džefris Lajonas bendromis pastangomis supranta, jog ta žvaigždė yra biologinius ginklus gaminantis Žemės laivas „Arka“ likęs nuo praeities karų. Mokslininkai surenka komandą, kuri turėtų užimti ir laivą ir jį parduoti už pasakiškus pinigus. Kaip jiems sekėsi, sužinosite perskaitę istoriją.

Bendrai paėmus ši istorija neturi nei vieno simpatiško veikėjo. Įvykiai yra nuspėjami ir šiaip jinai yra vidutiniško lygio.

Kalbant apie Duona ir žuvis ir Pakartotinė pagalba reikia pasakyti, jog galiausiai laivas atiteko Tafui. Tafas atskrido į Satlemo uostą suremontuoti „Arkos“. Satlemo pagrindinė religija skatina gyventojus daugintis, todėl planetoje yra didžiulis gyventojų perteklius, trūksta maisto, tačiau aplinkui nėra pasaulių, kuriuos būtų galima kolonizuoti. Vietiniai gyventojai mano, kad laivas yra jų išsigelbėjimas, tačiau Tafas nenori skirtis su savo laivu, todėl turi išspręsti maisto trūkumo problemą.

Šita istorija iš principo skaitosi smagiai, bet nėra jokios įtampos ar kulminacijos. Net to veiksmo nelabai yra.

Ir po to Tafas atskrenda dar kartą išgelbėti Satlemo gyventojų nuo bado.

Buvo toks laikotarpis, kai visi fantastai rašė apie gyventojų perteklių, nes manė, jog taip atsitiks Žemei. Kol kas neatsitiko. Martin perteiktas pasaulis yra įdomus, bet nemanau, kad kas nors iš jūsų norėtų jame gyventi.

Mano įvertinimas:

– bendrai paėmus skaityti galima, bet geriau paimkite kokią kitą to paties autoriaus knygą.

Brukštelk žinutę