Knyga. John Meaney - Dark Blood

Tristopolio dvilogija sudaro knygos: Kaulų daina ir Tamsus kraujas. Čia yra viena iš tų daugelio situacijų, kai Eridanas išleido pirmą knygą, man jinai labai patiko, bet Eridanas antros knygos taip ir neišleido… Taigi, pradėjęs skaityti knygas angliškai bandau atsekti visus ciklus, kurie man patiko ir pratęsti jų skaitymą.

Šioje knygoje veikėjų daugiau nei muilo operoje, todėl sakyti jog Donal Riodan yra pagrindinis veikėjas būtų gana drąsu. Taip, galbūt jis gauna daugiausiai puslapių, bet kiti veikėjai taip pat atlieka įdomių dalykų.

Knygoje yra pilna iš pirmo žvilgsnio atsitiktinių įvykių. Balti vilkai lakstys gatvėmis ir žudantys žmones. Diegiami violetiniai telefonai, kurių naudotojai tampa labai pozityviais, laimingais ir sveikais žmonėmis. Stiprėjanti Vienybės partija, kurios narių pagrindinis noras atimti teises iš nežmonių.

Daugybė veikėjų ir daugybė atsitiktinių įvykių mane paskatintų numesti knygą šalin, tačiau šią su malonumu perskaičiau iki galo. Pagrindinė priežastis, kuri laiko skaitytoją yra pasaulis. Unikalus pasaulis, kokio nesu matęs niekur kitur. Automobiliai, motociklai, kėdės gali pačios priimti sprendimus ir judėti be šeimininko. Vietoj liftų naudojamos dvasios, kurios pakelia žmones į reikiamus aukštus. Zombiai ne tokie, kaip bet kurioje kitoje istorijoje.

Zombiai yra mirę žmonės, turintys specialią širdį ir galintis gyventi tūkstančius metų. Kas tam tikrą laiko tarpą zombiai turi įkrauti savo širdį elektra. Zombiams nereikia valgyti ar kvėpuoti, bet jie gali tą daryti, jei nori. Pats knygos pavadinimas yra užuomina į zombius, nes šiame pasaulyje zombių kraujas palyginus su žmonių yra tamsus, beveik juodas.

Ši knyga nėra silpniems skaitytojams, ta prasme autorius žudo visus į kairę ir į dešinę, tiek gerus, tiek blogus. Taip sakant, nesismulkina ir prisipažinsiu mane tai šiek tiek sukrėtė.

Dabar truputi spoilerių. Jau minėjau, kad miesto gatvėmis laksto balti vilkai. Arba aš kažką skaitydamas pražiopsojau arba tie balti vilkai taip ir liko nepaaiškinti: iš kur jie atsirado? Ko jie nori?

Pirmos knygos gale Donal tapo zombiu. Šioje knygoje jis susipažįsta su zombio galimybėmis. Kas būtų visai smagu ir super, jeigu naujai įgautas zombio galias Donal panaudotų kovodamas su blogiukais, bet… Kai kurias knygos vietas galima drąsiai išplėšti ir niekas nepastebės, kad jų trūksta. Donal surandą naują zombio galią išbando ją ir daugiau niekada nepritaiko… Redaktorius tyliai rūko kamputyje…

Mano vertinimas:

– istorija prastesnė nei vidutiška, bet pasaulis yra nerealus, šią knygą rekomenduoju vien tik dėl pasaulio.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)