Knyga. David Weber - The short victorious war

Nors tai yra trečioji Honor Harrington ciklo knyga, tačiau joje yra daugiau užuominų į pirmąją ciklo knygą nei į antrą. Skaitydamas antrą ciklo knygą aš galvojau ar verta tęsti šito ciklo skaitymą ir dabar radau atsakymą – ne.

Tai turėjo būti kosmoso opera, bet realiai buvo tik opera. Perskaičius trečdalį knygos - nieko neatsitiko. Na kaip nieko… Honor susirado vyrą, bet kadangi tai ne muilo opera, tai jie buvo tik lovoje ir visai nekonfliktavo. Politikai susėdo padiskutuoti apie politiką… Jeigu jau prakalbome apie politiką, tai šitoje knygoje politika pateikiama įdomiai. Mes gauname pamatyti Manticore (čia tipo geriečiai) imperijos valdžios diskusijas, tuomet Haven valdžios diskusijas, o tuomet Haven opozicijos diskusijas.

Perskaičius du trečdalius knygos – įvyko keli maži incidentai. Žmonės, kurie pirmą kartą pasirodė knygoje, žuvo. Kam tai rūpi?

Galiausiai knygos pabaigoje yra mūšis ir visi laimingai ir ilgai gyveno po jo. Na, gerai iš tiesų, ne visiems baigėsi laimingai, bet… Ši knyga yra atsitinktinių įvykių kratinys, kuris galbūt galėtų sudaryti istorijos vadovėlį, bet tikrai ne romaną. Pirmame knygos puslapyje visi žino, kad bus karas. Paskutiniame tas karas įvyksta. Tarpe tik daugybė sugadintų puslapių. Čia nėra scenarijaus, intrigos ar įtampos…

Mano vertinimas:

– neskaitant mano kritikos, esu tikras, kad Honor Harrington fanai bus patenkinti šita knyga.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)