Knyga. Glen Cook - Dread brass shadows

Iš tiesų knyga, kurią aš nusipirkau vadinasi Garrett takes the case, ją sudaro trys seklio Garrett ciklo knygos: Old tin sorrows, Dread brass shadows ir Red iron nights. Kadangi istorijos nesusijusios ir kiekvieną galima nusipirktai atskirai, tai nusprendžiau pateikti tris aprašymus, o ne vieną.

Dread brass shadows yra penktoji seklio Garrett ciklo knyga. Garrett draugė Tinnie yra nuduriama seklio akyse. Tinnie turbūt paminima visose knygose, tačiau daugiausiai veiksmo gavo pirmoje, kai Garrett klientas buvo jos dėdė. Nors seklys neturi kliento, tačiau privalo surasti užpuoliką.

Garrett turi silpnybę raudonplaukėm ir staiga į jo duris viena po kitos pradeda belstis trys raudonplaukės. Iš pirmo žingsnio jos atrodo labai panašios, tačiau yra visiškai skirtingi asmenys. Raudonplaukės nori, kad seklys surastų šešėlių knygą, bet, rodos, tos knygos nori visas pasaulis.

TunFaire mieste pilna padarų, kurie ten niekada anksčiau neužsukdavo, taip sakant, pasaulis išsikraustė iš proto.

Ankstesnė ciklo dalis buvo klasikinis detektyvas, ši – veiksmo trileris. Teoriškai ir šitoje yra mįslė, žus labai daug žmonių bei kitų rasių atstovų, bet nėra to klasikinio detektyvo jausmo.

Atsargiai toliau spoileriai. Pati šešėlių knygos idėja atrodo labai įdomi. Kiekvienas puslapis yra kito žmogaus aprašymas, kurį perskaitęs gali įsikūnyti. Perskaityti gali bet kas, nereikia būti burtininku, tereikia mokėti kalbą, kuria parašytas aprašymas. Įdomiausia dalis yra tai, kad gauni ne tik išvaizdą. Jeigu perskaitai burtininko aprašymą tampi burtininku. Ne vienas veikėjas pamini, jog kiekvienas knygos puslapis yra tarsi naujas gyvenimas, gyvybė, tačiau sprendžiant iš veiksmo, kuris vyksta, panašu, jog tai nėra tiesa.

Dalis, kuri mane labiausiai erzina, kad maždaug vidury istorijos visi veikėjai (ir aš) žino, kur yra knyga bei kaip jinai ten atsidūrė išskyrus patį seklį Garrett. Kodėl tas seklys toks bukas?

Mano vertinimas:

– knyga yra tikrai įdomi, bet ankstesnė dalis buvo geresnė.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)