Knyga. Glenk Cook - Old tin sorrows

Iš tiesų knyga, kurią aš nusipirkau vadinasi Garrett takes the case, ją sudaro trys seklio Garrett ciklo knygos: Old tin sorrows, Dread brass shadows ir Red iron nights. Kadangi istorijos nesusijusios ir kiekvieną galima nusipirktai atskirai, tai nusprendžiau pateikti tris aprašymus, o ne vieną.

Old tin sorrows yra ketvirtoji Garrett ciklo knyga. Eridanas išleido pirmas tris knygas ir sustojo, tik dėl leidyklai žinomų priežasčių. Būtų smagu, jeigu kokia kita leidykla pagriebtų šį ciklą, o kol kas skaitau anglų kalba.

Beje, antrame puslapyje pateiktos visos ciklo knygos, kad žinotum ką skaitai ir kiek dar liko. Eridanas, deja, to niekada nedarydavo.

Istorijos aprašymas ant knygos nugarėlės tikrai neblogas ir aš turbūt nieko geriau nesugalvosiu. Senas Garrett pažįstamas Blake Peters iš armijos laikų paprašo padaryti paslaugą. Peters dabar dirba į pensiją išėjusiam turtingam generolui Stantnor. Peters įtaria, kad kažkas lėtai nuodija jo darbdavį, tačiau pats generolas tuo netiki, todėl oficialiai Garrett eina tirti, kas vagia įvairius daiktus iš generolo namų. Vos pradėjęs oficialų darbą seklys supranta, jog turtuolio aplinkoje vyksta dar ir trečias nusikaltimas. Negano to, Garrett pastoviai pastebi drovią paslaptingą blondinę, kurios nepastebi nei vienas kitas namo gyventojas.

Šios istorijos pagrindą sudaro klasikinis detektyvas, kuris nepadarytų gėdos net pačiam Erkiuliui Puaro. Dideliame name, kuriame beveik nesilanko pašaliniai žmonės, gyventojai krenta kaip musės, o įtariamųjų ratas vis mažėja. Tačiau svarbu nepamiršti, jog Garrett gyvena nepaprastame pasaulyje, čia galioja magija, čia galima sutikti elfų, gnomų bei kitų padarų.

Beje, vieną iš nusikaltėlių ir jo motyvą atspėjau beveik nuo pirmųjų knygos puslapių, bet tai nepadarė knygos mažiau įdomios.

Kalbant apie anglų kalbą, kartais randi pastraipą, kur kas trečias žodis nežinomas, o kitą kartą tris puslapius perskaitai kaip nieko. Vis tik manyčiau, jog daugiau malonumo būčiau patyręs skaitydamas knygą lietuvių kalba.

Mano vertinimas:

– labai puikus, įdomus, įtraukiantis detektyvas.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)