Knyga. Ilja Laurs - Verslas naujai

Kartais įmonių vadovų gyvenime ateina toks etapas, kai norisi parašyti knygą. O jeigu jie dar būna ir geri vadovai, tai vėliau knygas rašo apie juos.

Jeigu blogeris sudėtų savo įrašus į vieną krūvą, tai gautume kažką panašaus į šią knygą. Niekaip nesuprantu, kodėl knygoje nuolat rašoma bloggeriai, kiek žinote lietuvių kalboje žodžiu su dviguba G? Aš suprantu, jog Laurs nereikia išmanyti lietuvių kalbos subtilybių, bet ką veikė redaktorė? Tas žodis, kurio ieškote yra tinklaraštininkai.

Šioje knygoje tiek daug vandenuko, jog bijau ją palikti ant saulės, o tai ims ir išgaruos.

Ilja tvirtina, jog geriausia darbuotojų motyvacijos sistema yra opcionai. Jeigu nežinote, kas tai yra rekomenduoju pasidomėti.

Autorius teigia, jog Rovio pirmiau sugalvojo personažus Angry Birds, o tik po to ėmė galvoti kokį žaidimą sukurti. Labai įdomi mintis.

Apskritai visą knygą galima apibendrinti vienu sakiniu: nori tarptautinio verslo – reikia investuotojų. O toliau visoks vandenukas: kokie investuotojai būna, kodėl investuotojai nepavogs jūsų idėjos ir t.t. Prie viso to pridedami keli sakiniai iš asmeninės Laurs patirties.

Jeigu nesate nieko girdėję apie startupus, tai ši knyga jums bus tarsi durys į Narniją: fantastikšką pasaulį, kurio egzistavimu sunku patikėti. Kita vertus, jeigu esate ką nors girdėję, tai greičiausiai nieko naujo nesužinosite. Aš va pavyzdžiui sužinojau, jog Anglijoje yra dviejų rūšių akcijos: eilinės ir privilegijuotos. Kas man iš šitų žinių? Neturiu supratimo.

Mano vertinimas:

– man gaila pinigų išleistų šitai knygai.

Brukštelk žinutę