Knyga. Irvin D. Yalom - Gydymas Šopenhaueriu

Psichoterapeutas Julius Hercfeldas sužino, kad serga odos vėžiu ir jam liko gyventi tik vieni metai. Po sunkių apmąstytų Julius nusprendžia, jog labiausiai myli savo darbą ir užsimano aplankyti savo didžiausią praktikos nesėkmę – Filipą Sleitą. Tačiau likimas jam paruošia pokštą.

Filipas, kuriam Julius nepadėjo išsivaduoti iš seksualinės manijos, išsigydė skaitydamas Šopenhauerį ir dabar nori pats tapti psichoterapeutu, tačiau visiškai nemoka bendrauti su žmonėmis. Julius pakviečia jį prisijungti prie grupinės terapijos.

Ši knyga man buvo didelis nusivylimas. Kodėl? Aš jau skaičiau vieną Yalom knygą ir skaitant šitą apima jausmas lyg skaitytum pirmąją su pakeistais veikėjų vardais. Du vyrai nori vienas kitam padėti ir siūlo įvairius sandėrius. Diskutuojama apie vienatvę, manijas bei būdus to išvengti. O tarpai tarp skyrių užpildomi žymaus žmogaus biografija.

Taip čia yra kita veiksmo vieta, kitas amžius. Yra įdomu susipažinti su Šopenhaueriu bei paskaityti jo mintis apie tai, kad tikrai laimingas žmogus gali būti tik vienatvėje. Grupinė terapija atrodo lyg bobučių pokalbiai prie kavutės. Taip, visą tai yra kita, tarsi, kitas automobilio modelis, tačiau po kapotu tas pats variklis.

Mano vertinimas:

– rekomenduoju perskaityti vieną Yalom knygą. Kurią – nesvarbu.

Brukštelk žinutę