Knyga. Jack Welch, John A. Byrne - Džekas. Tiesiai iš širdies
Žinote, kai knygose būna skyreliai, kuriuose autorius dėkoja įvairiems žmonėms už pagalbą? Pabandykite įsivaizduoti tą skyrelį 500 puslapių ir jūs gausite šitą knygą. Šioje knygoje suminėta ir pagirta daugybė žmonių, jeigu visos tos pavardės būtų pakeistos „Petras Petraitis“, mano nuomonė apie knygą nei kiek nepasikeistų
Knyga sudaryta iš penkių skyrių.
Pirmasis skyrius pasakoja apie Džeko karjerą iki jam tampant GE direktoriumi. Turbūt kiekvienoje garsaus vadovo biografijoje pastebėsite, jog uždirbti pinigus jis pradėjo labai anksti, dar būdamas vaikas. Džekas, šiuo atveju, dirbo lazdų nešiotoju golfo klube, nors išbandė ir daugiau darbų.
Antrasis skyrius pasakoja apie Džeko vadovavimą nuo pradžios iki galo. Savo vadovavimo metu jis padarė du dalykus. Pirmasis sumažino biurokratiją iki minimumo, taip padarydamas organizaciją lankstesne. Antrasis – geriausiems darbuotojams kaip motyvavimo priemonę leido lengvatinėmis sąlygomis įsigyti įmonės akcijų. Beje, apie tą pačią motyvavimo priemonę savo knygoje kalba ir Ilja Laurs.
Trečias, ketvirtas ir penktas skyriai pasakoja apie atsitiktines sėkmes ir nesėkmes. Daugiau apie sėkmes.
Džekas keikia tiek JAV, tiek ES politines institucijas nesąžiningu elgesiu verslo atžvilgiu. Iš tos pozicijos, kuris jis pateikia, skamba tikrai siaubingai.
Welch tvirtina, jog šeši sigma metodas (kas tai yra?) garantavo GE sėkmę ir didesnį pelną.
Visoje knygoje yra gal maždaug dvidešimt įdomių puslapių, o visą kitą yra komplimentai darbuotojams.
Mano vertinimas:
– suprantu, kodėl tokios knygos rašomos, bet nesuprantu kam jos spausdinamos, jau nekalbant apie vertimą į kitas kalbas...