Knyga. Jeff Kinney - Nevykėlio dienoraštis

Taip, šita knyga yra iš vaikų skyriaus.

Nevykėlio dienoraštį sudaro 5 knygų ciklas (visos išleistos lietuvių kalba), tačiau autoriaus svetainėje jau anonsuojame šeštoji šios serijos knyga.

Knyga vadinasi „dienoraščiu“, todėl ir atspausdinta nestandartiškai: šriftas tarsi būtų rašyta ranka, taip pat matosi linijos, lyg būtų rašyta sąsiuvinyje. Nors knygos dizainas šiek tiek skiriasi nuo originalo.

Mano dėmesį ši knyga atkreipė todėl, kad kiekviename puslapyje yra po vieną – du mini komiksus. Pagalvojau, kad man kaip komiksų (suaugusiems) autoriui, tokia knyga galėtų būti siekiamybė.

Mama patarė pagrindiniam knygos Gregui Heflui rašyti dienoraštį. Pasakojimas prasideda pirmą mokslų metų dieną ir baigiasi pirmą vasaros dieną. Gregas pasakoja savo nutikimus mokykloje ir namie, įvykusius per mokslo metus. Knygoje nėra tokio dalyko kaip skyriai, tačiau kaip ir tikrame dienoraštyje minimos savaitės dienos bei mėnesiai.

Gregas turi vyresnį brolį, kuris jį skriaudžia bei nuolatos krečia pokštus, bei jaunesnį, kurį ypač myli tėvai, kuris gauna visko ko nori. Mokykloje Gregas stengiasi būti populiarus, bet jam tai sunkiai sekasi. Norėdamas tapti populiariu Gregas bando kandidatuoti į mokinių savivaldą, sportuoti, piešti komiksus. Turiu pasakyti, jog knygoje yra keletas Grego bei jo draugo sukurtų komiksų ir kai kurie iš jų tikrai juokingi.

Be to, kad stengiasi patekti, jis taip pat stengiasi nepatekti į protingų mokinių grupę, vaidinti spektaklyje, beje, irgi nesėkmingai.

O jeigu visur ieškote naudos, tai perskaitę šitą knygą, tikrai išmoksite padėkoti už dovanas, kurių gauti nenorėjote.

Mano vertinimas:

– aš truputi per senas tokioms knygoms, tačiau turiu prisipažinti, jog knyga prajuokino mane ne kartą.

Brukštelk žinutę