Knyga. John Wyndham - Trifidų dienos

Trifidas – tai augalas panašus į saulėgrąžos, ropės, dilgelės ir orchidėjos hibridą. Tai trikojis vaikščiojantis augalas, mintantis mėsa ir turintis išsitempentį nuodų pilną geluonį. Trifidui nėra svarbu ar misti musėmis ar žmogumi, todėl jis yra labai pavojingas, tačiau iš jo gaunamas labai vertingas aliejus, todėl specialiose fermose šie augalai auginami gausiai.

Iš tiesų ši knyga nėra apie trifidus, nors jie vaidina gana svarbu faktorių knygos veiksme.

Vieną vakarą visą Žemę nušviečia paslaptinga žalia kometa ir visi žmonės išeina pasižiūrėti į šį neįtikėtiną reginį. Kitą dieną paaiškėja, jog visi žmonės apako. Neprarado regėjimo tik tiek žmonės, kurie dėl įvairiausių priežasčių to reginio nematė. Pagrindinis veikėjas Viljamas Meisenas kaip tik tuo metu gulėjo ligoninėje dėl akių gydimo. Išėjęs jis turi prisitaikyti prie naujų gyvenimo sąlygų ir kovoti dėl savo išlikimo post-apokaliptiniame pasaulyje.

Ši knyga yra kova dėl žmonijos išlikimo, apie gebėjimą prisitaikyti prie naujų sąlygų, apie senų moralinių normų paminimą, apie vienatvę, apie supratimą kada reikia pasirūpinti kitais, o kada spjauti į kitus ir rūpintis tik savimi.

Šios knygos tikrai nesinori apibūdinti teigiamais žodžiais: įdomi, nuostabi... Greičiau kaip tik neigiamais: dramatiška, liūdna. Bet tai nėra blogai, nes tai tikrai unikali knyga.

Mano vertinimas:

– paskaitykite. Verta.

Brukštelk žinutę