Knyga. Keith Ferrazzi, Tahl Raz - Niekuomet nepietauk vienas

Iš pavadinimo jau galite nuspėti, jog autoriai nori pasakyti, kad pažintys yra labai svarbu. Tačiau neužtenka turėti daug pažinčių, norit būti sėkmingu. Reikia dar vienus savo pažįstamus supažindinti su kitais, kurie galėtų būti vieni kitiems naudingi. Šitaip padėdami savo pažįstamiems surasti reikiamus kontaktus, jūs ne tik keliate savo statusą bet ir skatinate kitus žmonės padėti jums labiau.

Kiekvienas sėkmingas lyderis žino kryptį kuria nori judėti. Kaip ją surasti? Pasiimkite popieriaus lapą ir padalinkite jį į dvi dalis. Kairėje pusėje surašykite visus tikslus necenzūruodami, nesvarbu, kad jie atrodo absurdiški, neįmanomi. Dešinėje pusėje surašykite kas jums teikia malonumą. Dabar pabandykite surasti ryšį tarp sakinių kairėje ir dešinėje pusėje. Tie dalykai, kurie jungiasi ir turėtų būti jūsų kryptis.

Paklauskite savo artimiausių draugų kokias jūsų stipriąsias ir silpnąsias puses gali įvardinti. Pagal tai pakoreguokite savo krypties pasirinkimą. Galbūt jums reikia išmokti kažką naujo, o gal tik šiek tik pakeisti kryptį, kad galėtumėte pasiremti savo stipriosiomis savybėmis.

Išsikelkite savo tikslus trims metams į priekį, tuomet susmulkinkite juos į metų tikslus, o tuomet dar kartą su smulkinkite juos į trijų mėnesių tikslus. Dabar prie kiekvieno tikslo parašykite po vieną arba du žmones, kurie galėtų padėti jums pasiekti savo tikslus. Jeigu tokių žmonių nėra, vadinasi jūs turite su jais susipažinti.

Vienuoliktas knygos skyrius vadinasi lygiai taip pat kaip knyga. Jo idėja labai paprasta. Jūs turite vieną valandą ir tris draugus su kuriais norite susitikti. Pakvieskite juos visus kartu papietauti. Vieną draugą galite pakviesti susitikti penkiolika, trisdešimt minučių anksčiau aptarti reikalus. Vieną draugą galite paprašyti šiek tiek pasilikti po pietų aptarti reikalus. Tačiau jeigu nėra reikalų, o norite tik palaikyti draugystę, galite visi pietauti kartu. Jūsų draugams naujos pažintys vienų su kitais gali būti labai įdomios ir naudingos.

Jeigu einate į konferenciją nebūkite drovus užsidarėlis, kuris prasėdi visą laiką tamsiausiame kampe. Nebūkite tas, kuris susipažinęs su vienu žmogumi visą laiką stengiasi praleisti šalia jo šono. Nebūkite garsenybių persekiotojas, nes tokių yra daugiau nei derėtų. Nebūkite vizitinių kortelių dalintojas ar rinkėjas, čia jums ne magic kortos.

Į konferenciją eikite su tikslu užmegzti naudingas pažintis. Po konferencijos organizuokite savo vakarienes su naujais pažįstamais šitaip pagilindamas tarpusavio ryšius bei suteikdamas jiems įdomios ir naudingos patirties.

Ir tai tik kelios mintys, kurias atpasakojau iš šitos knygos. Knygą sudaro keturios dalys, trisdešimt vienas skyrius arba beveik trys šimtai puslapių labai kokybiškos ir vertingos informacijos.

Aš ilgai neėmiau šios knygos į rankas, dėl jos pavadinimo, nes galvojau: ką man autorius gali pasakyti? Nepietauk vienas, pietauk su draugais? Tačiau tai buvo mano klaidingas įsitikinimas. Yra tik labai nedaug verslo knygų, kur kiekvienas skyrius pilnas naudingos informacijos, patarimų. Tikrai esu nustebintas šios knygos kokybe. Manau, kad šitą knygą privalo perskaityti kiekvienas žmogus, norintis ko nors pasiekti savo gyvenime.

Šios knygos vertėją reiktų nušauti: „tostų sakytojų draugija“, „jūreivis Išverstakis“. Neskaitant absurdiškų vertinimų į lietuvių kalbą, vertėjas taip pat nesilaiko pastovumo ir verčia tuomet, kai jam būna gera nuotaika, o kai protą nušviečia saulė, pavadinimus palieka originalia kalba.

Mano vertinimas:

– nedaug knygų gauna aukščiausią mano įvertinimą, nes tai ką aš rekomenduoju turi būti tikrai verta perskaityti be jokių dvejonių.

Brukštelk žinutę