Knyga. Malcolm Gladwell - Ką pamatė šuo ir kiti nuotykiai

Jau anksčiau skaičiau šio autoriaus knygas, taigi, nenusipirkti šios negalėjau. Nuo ankstesnių ši knyga skiriasi tuo, jog yra geriausių jo parašytų straipsnių rinkinys.

Šią knygą sudaro trys skyriai. Pirmasis skyrius yra skirtas amerikietiškiems produktams ir prekės ženklams, nelabai įdomu skaityti, kai neturi supratimo apie ką skaitai. Šį skyrių pavadinčiau reklama, nes paskaitęs užsimaniau įsigyti visas aprašytas prekes, net ir moteriškas plaukų dažymo priemones. Aišku, šioje dalyje irgi galima rasti įdomių, šokiruojančių dalykų.

Antrasis skyrius skirtas įvairioms teorijoms. Šis skyrius sukelia gana dviprasmiškus jausmus. Skaityti apie moterų sveikatą, man nėra labai įdomu, tačiau jame taip pat yra įdomiausi skyriai apie plagijavimą ir žmonių perdegimą.

Trečiasis skyrius analizuoja charakterį ir intelektą. Man sunku suprasti, kuo jis skiriasi nuo teorijų skyriaus, bet jame irgi galima rasti įdomių temų apie darbuotojų samdymą, talentus ir šunų užpuolimus.

O dabar tiesiog atsitiktinės mintys iš knygos:

Ar žinojote, kad žmogaus gomurys yra jautrus tik penkiems skoniams? Sūrus, saldus, kartus, rūgštus ir umaminis. Dabar jūs klausiate: kas per velnias tas umaminis? Paaiškinimą rasite knygoje, o aš pasakysiu tik tiek, kad ketčiupas Heinz dirgina juos visus.

Penktą skyrių apie kontraceptines tabletes turėtų perskaityti visos moterys, mano nuomone, jis yra šokiruojantis.

Ar norite žinoti kas bendro tarp benamių ir automobilių taršos? Atsakymas paprastas – abi problemos sprendžiamos neteisingai. Užkietėjęs benamis per metus iššvaisto 100.000 valstybės lėšų, tiek kainuoja gydymai, išblaivymai ir kita pagalba. Tokio dėmesio nesulaukia joks kitas darbingas žmogus. Laikini nakvynės namai ir nemokamo maisto valgyklos padeda išspręsti laikinų benamių problemas, tačiau niekaip neprisideda prie užkietėjusių benamių mažinimo. O juk finansine prasme vieno užkietėjusio benamio pašalinimas padėtų sutaupyti tiek pinigų, kad būtų galima pasirūpinti tūkstančiais laikinų benamių.

Tas pats principas galioja ir automobilių taršai, tačiau čia mes kalbame apie išmetamąsias dujas. 5% blogiausių automobilių atsakingi už 55% taršos.

Turbūt pats įdomiausias skyrius yra apie autorines teises ir plagijavimą. Kur turėtume nubrėžti ribą tarp nusikaltimo ir meno?

Ar žinote koks skirtumas tarp perdegimo ir panikos? Perdegimo metu dingsta trumpalaikė atmintis, tačiau išlieka pirminiai refleksai. Panikos metu užmirštama logika ir ieškoma artimiausio išsigelbėjimo susifokusavus tik į vieną tašką. Nesu tikras, ar paaiškinau gerai, knygoje rasite geresnį paaiškinimą.

Talentai gali būti dviejų rūšių, ankstyvieji, kurie tiesiog tokie gimsta. Ir vėlyvieji, jie atsiranda gyvenimo gale, po ilgų darbo metų tobulindami savo įgūdžius. Tačiau ar mūsų visuomenėje yra sudaromos geros sąlygos tobulinti savo įgūdžius ilgai nerodant rezultatų?

Darbo pokalbio rezultatas priklauso nuo pirmų dviejų sekundžių, tolesni jūsų veiksmai ir atsakymai tik patvirtins subjektyvų pirmą įspūdį ir visiškai nesvarbu ką jūs kalbėsite ar kaip elgsitės ir kokią patartį bei žinias turėsite. Vienintelis būdas nustatyti ar kandidatas yra tinkamas užimamoms pareigoms yra struktūrinis pokalbis, deja, darbdaviai nėra linkę jo naudoti.

Ar žinote, kad šunų agresyvumas visiškai nepriklauso nuo veislės? Pitbuliai turbūt yra vieni iš draugiškesnių šunų veislių galinčių nuraminti ir paguosti, nors daugelyje pasaulio miestų jų laikymas yra uždraustas, nes jie buvo išvesti kaip kovinė veislė. Kaip sakė viena patarlė, šuns elgesys visiškai priklauso nuo šeimininko.

Nekastruoti šunys 3x dažniau užpuola žmones nei kastruoti.

Mano vertinimas:

– man patiko ne visos knygos temos, tačiau paėmus bendrai knygą vertinu labai teigiamai.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)