Knyga. Martha Wells - All systems red

Ši knyga parašyta pirmu asmeniu ir pasakojama iš roboto pozicijų. Robotas nenori dirbti, tik žiūrėti TV serialus. Nežinau, kaip jūs, bet aš kartais irgi taip jaučiuosi. Aišku, šita knyga užkabino mane ne dėl to. Nuo pat pirmo puslapio knyga įmeta į veiksmo sūkurį.

Knyga nešvaisto puslapių (tik 149) pasaulio pristatymui, todėl sunku ką nors pasakyti. Šitame pasaulyje norint tyrinėti planetas reikia pirkti tyrinėjimo leidimą iš Kompanijos. Kompanija gali parduoti tos pačios planetos tyrinėjimo leidimus kelioms tyrėjų grupėms. Ne gana to, tyrinėjimui reikia pirkti Kompanijos įrangą, kuri ne tik nuolatos stebi visus tyrėjus ir siunčia informaciją kompanijai, kad vėliau ši informaciją parduotų, bet taip pat yra gan nepatikima ir nekokybiška. Kiekvienam dešimtukui tyrėjų reikia įsigyti vieną SecUnit. SecUnit yra apsaugos robotas, pagamintas iš metalinių ir biologinių dalių. Robotai pagaminti iš pigiausių dalių, todėl dažnai jų veikla sutrinka. Nors SecUnit yra apsaugos robotai, jų užduotis yra labiau saugoti Kompanijos interesus nei tyrinėtojus.

Pagrindinis veikėjas vadinasi save Murderbot, jis sugebėjo įsilaužti į savo valdymo modulį, todėl dabar gali ignoruoti Kompanijos nurodymus ir elgtis taip kaip nori.

Istorija užkabina nuo pat pirmo puslapio, bet knygos pabaigoje atrodo, kad rašytoja įrašė save į kampą ir pabaiga sakyčiau yra silpna.Vis dėl to norėčiau paskaityti daugiau knygų apie šito roboto nuotykius. Kalbant apie tai. Šiuo metu yra išleistos 7 knygos roboto žmogžudžio serijoje ir šiais metais žada išleisti aštuntą.

Mano vertinimas:

– stipri pradžia, silpna pabaiga, noriu daugiau.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)