Knyga. Robert Asprin - Phule's Company

Ar būtų galima parašyti knygą apie skyriaus vadovo darbą? Paprašė niekas. Aišku, jums išgirdus tokį klausimą, turėjo kilti antras klausimas: ar tokia knyga būtų įdomi? Ne.

Jeigu šią knygą skaitytų skyrių vadovai, galbūt jie net gi rastų naudingos informacijos, bet tokiu atveju knyga turėtų būti ne fantastikos, o savišvietos skyriuje.

Paprastai aš bandau trumpai papasakoti koks veiksmas vyksta knygoje ir jeigu perskaitytumėte šios knygos reklaminį aprašymą, jūs pagalvotumėte, kad čia pilna veiksmo. Tai melas. Šitoje knygoje niekas nevyksta.

Jeigu jūs rašote dienoraštį ir perskaitote praėjusios savaitės įrašus, tai ir bus šita knyga. Jeigu pradedantysis rašytojas tokį rankraštį nuneštų į leidyklą, leidėjas jam parodytų duris.

Phule yra pagrindinis veikėjas ir jo vardas tariasi identiškai angliškam žodžiui Fool, kuris reiškia kvailį. Tikėjausi, kad knygoje bus daugiau tokių dviprasmybių, bet aš jų nepastebėjau. Arba jų nebuvo, arba mano anglų kalbos žinios nėra tokios geros.

Prieš daugybę metų skaičiau kitą šito autoriaus knygą, tiesa, išleistą lietuvių kalba - Blėnių vežėčios. Knyga man labai patiko, taigi, pagalvojau, kad jeigu autorius išlaikys panašų stilių, knyga apie kosmosą turėtų būti įdomiau nei knyga apie magiją. Deja.

Mano vertinimas:

– autoriaus rašymo stilius yra nuostabus, todėl knyga skaitosi labai lengvai, bet… per beveik 250 puslapių tiesiog niekas neįvyksta.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)