Knyga. Maurice Leblanc - Grafienė de Kaliostro

Tai yra dvyliktoji Arsenijaus Lupeno serijos knyga pagal parašymo eilę, tačiau pagal veiksmo laiką jinai būtų viena iš pirmųjų, o galbūt ir pati pirmoji. Istorijoje pagrindinis veikėjas yra Raulis d'Andrezi – toks yra Lupeno jaunystės vardas.

Raulis slapta lankydamasis pas savo mylimąją netyčia sužino, kad jos tėvas įsivėlęs į sąmokslą pagrobti ir nužudyti kažkokį žmogų. Pasirodo, kad tas žmogus yra neįtikėtino grožio, neaiškaus amžiaus moteris – grafienė de Kaliostro. Aišku, Raulis negali leisti tokiam grožiui žūti ir ją išgelbėja. Tuomet paaiškėja, jog grafienė ir Raulio mylimosios tėvas varžosi kas pirmas suras neįtikėtinai didelį vienuolių palikimą. Raulis irgi įsitraukia į varžybas. Tai ką kiti pasiekia grubia jėga, jaunuolis sugeba pasiekti protu ir įtikinėjimais.

Kaip knygos didžiausią trūkumą turbūt reiktų paminėti Raulio meilės prisipažinimus, jie buvo tokie seilėti, kad mano rankos sudrėko, nors turbūt aprašyta tikroviškai...

Tai yra geriausia iš mano skaitytų šio autoriaus knygų. Joje yra Dan Brown tipo galvosūkis, meilės, intrigų, veiksmo. Tiesa, siužetas vis dar nuspėjamas, bet, matyt, tokią smulkmeną galima atleisti ir padejuoti, kad daugiau knygų į lietuvių kalbą nebuvo išversta.

Mano vertinimas:

– nuoširdžiai rekomenduoju.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)