Knyga. Michael Marshall Smith - Spares

Kiek anksčiau skaičiau vieną šio autoriaus knygą išleistą lietuvių kalba – Tik į priekį. Iš aprašymo galite suprasti, jog ankstesnioji knyga pasižymėjo labai originaliu pasaulio ir mano atsiliepimas buvo labai teigiamas. Šiai knygai galioja tik vienas iš dviejų teiginių. Norite atspėti kuris?

Šios knygos pasaulis yra be proto originalus arba tiesiog keistas, nesuprantamas, nesuvokiamas.

Spares – vadinami žmonių klonai. Mokslininkai sugalvojo, kad yra pigiau klonuoti tik gimusį žmogų ir auginti jo kloną, o esant reikalui trūkstamas dalis pasiimti iš klono. Tai yra pigiau ir geriau (knygos pasaulyje), nei transplantacija, prie kurios mes esame pripratę dabar. Pavyzdžiui pakliuvo žmogus į avariją, neteko rankos. Paimamas klonas, nupjaunama ranka ir prisiuvama žmogui. Klonai auginami kaip gėlės, jų niekas nemoko vaikščioti nekalbat apie sudėtingesnius dalykus tokius kaip kalba.

Ar norėtumėte gyventi tokiame pasaulyje?

Tai dar nevisos keistenybės. Tiesa pasakius, tai yra mažiausiai keistas dalykas knygoje. Nors, ne, kalbantis šaldytuvas yra mažiausiai keistas dalykas knygoje.

Žmonės gyvena didžiuliuose skraidančiuose, ar galbūt tiksliau nuolatos klajojančiuose dangoraižiuose. Dalis knygos veiksmo vyksta New Richmond – tai skraidantis dangoraižiais, kuris užstrigo vienoje vietoje gerokai per ilgai – dešimtmečius. To pasekoje susiklostė įdomi miesto struktūra. Patys turtingiausi žmonės gyveno virš 200 aukšto, virš 100 aukšto gyveno vidutinė ir šiek tiek pasiturinti klasė, o žemiau gyveno visokie neturtingi ir mažo lygio banditai.

Galiausiai yra The Gap – lietuviškas vertimas išlauža nieko jums nepasakytų. Tai yra kitas pasaulis, į kurį galima patekti specialiais būdais iš mūsų pasaulio. The Gap pasaulyje galioja kitokie logikos ir fizikos dėsniai, tai tarsi sapnas – košmaras.

Pagrindinis veikėjas yra buvęs kareivis, buvęs policininkas, narkomanas Jack Randall. Penkis metus jis dirbo klonų fermoje, tačiau dabar grįžo į New Richmond. Čia reikės jam išsiaiškinti keletą dalykų: kas nužudė jo draugą, kas nužudė jo žmoną prieš penkis metus, kas nori jo galvos dabar.

Knygos kulminacija yra labai stipri, tačiau knygos veiksmas juda lėtai, pagrindinis veikėjas dažnai leidžiasi į prisiminimus bei filosofinius apmąstymus. Pasaulis labai keistas, todėl sunku įsijausti į knygą.

Mano vertinimas:

– tiem kas nori trilerio labai keistame pasaulyje – patiks, o visi kiti gali pasiieškoti kitų fantastinių knygų.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)