Knyga. Morisas Leblanas - 813

Viešbutyje nužudomi trys žmonės. Prie vieno lavono randama Arsenijaus Lupeno kortelė, todėl jis tampa įtariamuoju. Arsenijus teigia, jog niekada nėra nužudęs žmogaus ir pažada policijai padėti išspręsti bylą bei sugauti žudiką.

Šis romanas yra tik 126 puslapių, tai kaip ir daugiau nieko papasakoti negaliu. Pagal eiliškumą tai turėtų būti ketvirta Arsenijau Lupeno nuotykių dalis.

Turiu pripažinti, jog rašytojas tobulėja, šioje knygoje negaliu išsakyti tų pačių priekaištų kokius išsakiau pirmoms dviem šio autoriaus knygoms. Tikrai įdomi ir nenuspėjama istorija, labai netikėta kulminacija. Vis dėl to kai ruošiausi pagirti, supratau kad dar negaliu.

O dabar bus spoileris ir paaiškinimas kodėl negaliu pagirti. Istorija baigiasi, kai Lupenas yra suimamas, tačiau iš principo byla nėra išsprendžiama. Paskutiniuose istorijos puslapiuose vienas iš nusikaltėlių būna nužudomas, o antras pabėga. Ar tai galima laikyti išspręsta byla?

Svarbiausia taisyklė: rašytojas turi atsakyti į visus iškeltus klausimus. Visas veiksmas prasidėjo dėl žmogaus vardu Pjeras Lediukas, tačiau knygos gale lieka taip ir neaišku kas tai yra per žmogus ir ko iš jo visi norėjo.

Mano vertinimas:

– smagus ir lengvas skaitalas.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)