Knyga. Morisas Leblanas - Arsenijus Lupenas prieš Šerloką Holmsą

Toks kūrinys gali gimti tik pasaulyje, kuriame neegzistuoja autorinės teisės. Deja, mūsiškiame pasaulyje egzistuoja. Artūras Konanas Doilis užprotestavo jo herojaus naudojimą kūrinyje, todėl Šerlokas Holmsas buvo pervadintas į Herloką Šolmsą. Daktaras Vatsonas virto draugu Vilsonu, o Baker 218B – Parker 219.

135 puslapių knygą sudaro dvi apysakos, kuriose sutiksime Šerloką Holmsą ir Arsenijų Lupeną.

Šviesiaplaukė moteris. Arsenijus Lupenas padaro tris nusikaltimus, kuriuos sieja tik vienas dalykas – nepaaiškinamas vagies dingimas iš nusikaltimo vietos. Vieno iš nusikaltimų auka, mėlynojo deimanto šeiminkė pasamdo Šerloką Holmsą grąžinti deimantą.

Anglų privatus detektyvas neturi nei tikslų, nei teisių suimti Arsenijų Lupeną Pracūzijoje, bet jis padarys, bet ką, jog atgautų mėlynąjį deimantą.

Hebrajiška lemputė. Įtariama, jog Arsenijus Lupenas pavogė visiškai dėmesio nevertą hebrajišką lemputę, kurioje buvo slepiama labai brangi sagė. Šerlokas Holmsas padarys viską, kad išsiaiškintų nusikaltimą. Kas iš tiesų pavogė lemputę ir kaip čia buvo įsivėlęs Arsenijus Lupenas sužinosite perskaitę istoriją.

Kaip ir pirmoje knygoje, rašytojo stilius yra siaubingas. Pirmoji istorija man pasirodė nuspėjama, tuo tarpu antroji žymiai geresnė. Susidariau nuomonę, jog tokį rankraštį šiais laikais nunešus į leidyklą, būtum išmestas lauk. Ir vis dėl to Arsenijus Lupenas tikrai žavi.

Mano vertinimas:

– galbūt šios knygos negalima pavadinti geru detektyvu, tačiau tai labai smagus laisvalaikio skaitinys.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)