Knyga. Myles Downey - Efektyvus koučingas
Nemėgstu žmonių, kurie prie angliško žodžio pridėję lietuvišką galūnę bando įteikti, jog tai tarptautinis žodis.
Ir vis dėl to kas yra koučingas?
Koučingas yra menas palengvinti darbą, mokymąsi ir tobulėjimą kitam.
Knygoje pasakojama apie direktyvinį ir nedirektyvinį koučingą, tačiau didesnioji knygos dalis vis dėl to yra skirta nedirektyviniam koučingui motyvuojant tuo, jog jis yra žymiai efektyvesnis.
Koks skirtumas tarp direktyvinio ir nedirektyvinio koučingo? Pirmu atveju koučeris yra tam tikros srities specialistas ir, išklausęs problemą, jis pataria žmogui kaip ją spręsti. Antru atveju koučeris gali visiškai neišmanyti srities, jam svarbu tik įsigilinti į problemą tiek, kad sugebėtų užduoti protingus klausimus, skatinančius žmogų mąstyti. Nedirektyvinio koučingo metu žmogus pats iškelia problemą, pasiūlo kelis jos sprendimo variantus ir pasirenka geriausią. Šioje knygoje teigiama, kad nedirektyvinis koučingas yra efektyvesnis, nes žmogus pats sugalvoja ir priima sprendimą, taip prisiimdamas visišką atsakomybę už savo veiksmus, tačiau nebūtinai to žmogaus sprendimas yra geriausias ar išviso teisingas, svarbiausia, kad jis užsiima kažkokiu problemos sprendimo būdu.
Knygoje pateikiamos schemos kaip vesti koučingo sesiją, kaip ją taikyti vienam žmogui arba komandai. Paaiškinama su praktiniais pavyzdžiais kada reikia samdyti koučerį ir ko kokių rezultatų iš jo tikėtis.
Mano vertinimas:
– tai yra vadovėlis norinčiam būti specialistu, o ne knyga skirta masiniam skaitymui.